Ogłoszenia

Niedziela Świętej Trójcy

 1. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusa o 17.30. Od piątku nabożeństwa czerwcowe połączone z oktawą Bożego Ciała i procesją . Prosimy Panów ze wspólnot i grup o pomoc w baldachimie: ( w piątek Rycerze Kolumba, w sobotę oaza rodzin ( krąg pierwszy i drugi) , w niedzielę Ruch Rodzin Nazaretańskich.)
 2. Dziękujemy  Rycerzom Kolumba za organizację wczorajszej pielgrzymki na Św. Krzyż. Dziękujemy grupie muzycznej i porządkowej . Naszym księżom : Marcinowi i Filipowi za opiekę duchową, wszystkim uczestnikom za udział i wspólną modlitwę.
 3. W czwartek otrzymało promocje 17 ministrantów. Gratulujemy Ks. Filipowi opiekunowi Ministrantów Ich Rodzicom i animatorom. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi ministrantów chłopców a dziewczynki do scholii.    
 4. W czwartek  Boże Ciało. Msze św. o godzinach : 8.00  po niej procesja, o 10.30 Msza św.  po procesji ( w kościele ) i wieczorem o 18.00.
  Pierwszy ołtarz  – przy krzyżu na Żytniej ;
  drugi ołtarz –  przy skrzyżowaniu  ulicy Jeleniej i Pastwiska
  trzeci ołtarz- przy ulicy Miodowej;
  czwarty ołtarz –przy grocie Matki Bożej na placu kościelnym.  
  Prosimy mieszkańców i grupy o zaangażowanie prosimy o przygotowanie poszczególnych ołtarzy: pierwszego ołtarza  –  mieszkańców ulic:  Żytniej, Ustronie, Łącznej , Jana Pawła II i Pastwiska oraz małżeństwa z oazy rodzin; drugiego ołtarza –  mieszkańców ulic:  Jeleniej, Smugowej oraz Rodzinę Rożańcową ;trzeciego ołtarza- mieszkańców ulic:  Miodowej, Czachowskiego, Piaskowej i Rycerzy Kolumba; czwartego ołtarza –Ruch Rodzin Nazaretańskich, Dorosłych Ministrantów  i Diakonię Liturgiczną.
 5. Prosimy dzieci komunijne i rocznicowe o przygotowanie i  sypanie kwiatów, a wszystkich o śpiew i zachowanie religijnego charakteru uroczystości. Próba dzieci do sypania kwiatów w poniedziałek o 16.00.
 6. W przyszłą niedzielę Mszy św. o 12.30. przewodniczyć będzie Nasz Rodak pochodzący z ul. Żytniej- ks. Marcin Dziemba przeżywający w tym roku 25 lecie sakramentu kapłaństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. W najbliższych tygodniach do rodzin utrzymujących kontakt z parafią zostaną dostarczone  zaproszenia na tegoroczny odpust, któremu przewodniczyć będzie ks. Infułat Marian Bronikowski – Kustosz Sanktuarium św. Józefa w Sieradzu. Już dzisiaj tak zaplanujmy swoje zajęcia, aby we wtorek, 27 czerwca w uroczystość naszej Patronki , uczestniczyć we Mszy św. , szczególnie sumie odpustowej o godz. 18.00.  
 8. W najnowszym  numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy artykuł ukazujący sylwetki nowo wyświęconych kapłanów naszej diecezji, w tym naszego  księdza Bartosza, który dziękuję wszystkim za modlitwę i pomoc w organizacji prymicji.
 9. Dziękujemy wszystkim z ul. Dwernickiego 6, 7 i 9 , którzy przygotowali kościół na dzisiejszą liturgię.
  O  przygotowanie świątyni  prosimy parafian z ul. Dwernickiego 8 i 10.
 10. Pan Bóg odwołał na wieczny odpoczynek ś.p. Ryszarda Jezierskiego z ul. Wysockiego i ś.p. Mariannę Górę  z Żytniej.  Wieczny odpoczynek…..