Ogłoszenia

Niedziela, 10.12.2023r.

Trwa   Adwent . Dzisiaj  zbiórka do puszek w ramach akcji „Pomoc Kościołowi na Wschodzie” .

  1. Roraty w dni powszednie o godz. 6.15.  w tym tygodniu na roratach od poniedziałku do czwartku kazania dla dzieci poświęcone postaci św. Franciszka. Dzieci zbierają naklejki, a  przynoszą serduszka i losują figurkę Pana Jezusa.  Po Mszy roratniej poczęstunek dla dzieci. W piątek i sobotę na roratach nauki rekolekcyjne dla dorosłych.
  2. Odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną  we wtorek  12 i w środę 13 grudnia.  Chorych zgłaszamy w zakrystii .  
  3. Spowiedź adwentowa w piątek  15 grudnia. Rano od 9.30 do 11.30 i po południu od 15.30 do 17.30. Osoby starsze spowiadamy w zakrystii. Nie odkładajmy spowiedzi na późniejszy czas a starszym osobom  pomóżmy w dotarciu do świątyni albo zgłośmy je do wizyty domowej.
  4. W piątek rozpoczniemy rekolekcje . Nauki rekolekcyjne na roratach i na Mszy wieczornej o godz. 18.00. Od piątku po roratach do wieczora oraz w sobotę  wystawienie NS w kaplicy Miłosierdzia Bożego . Jest to tzw. nabożeństwo 40 –godzinne.
  5. W okresie adwentu adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałki , środy i piątki po Mszy wieczornej do godz.20.00. Módlmy się o owocne przeżycie Adwentu.
  6. Przygotowane paczki z artykułami  długoterminowej ważności przynosimy do 13 grudnia. W sklepiku do nabycia świece Caritas i  kartki świąteczne.
  7. W miony poniedziałek odszedł do wieczności pierwszy wikariusz naszej parafii ś. p. Ks.  Bogusław Mleczkowski. Pogrzeb odbył się wczoraj w Szydłowcu, gdzie ostatnio mieszkał. Polecamy go modlitwie parafian i zapraszamy do modlitwy w jego intencji w środę o 18.00.
  8. Dziękujemy za przygotowanie kościoła przedstawicielom mieszkańców ul. Wysockiego 4 i za ofiarę na kościół w                        O  przygotowanie świątyni prosimy wierzące  rodziny z  ulicy Wysockiego 6.
  9. W tym tygodniu Pan organista odwiedzi z poświęconymi opłatkami parafian.

10. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego

11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności ś.p Krzysztof Fiślak z ul. Żytniej . Polecamy go modlitwie parafian.