Duszpasterstwo Nauczycieli

Pierwsze spotkanie Duszpasterstwa nauczycieli i pracowników oświaty odbyło się 17 marca 2019 roku w sali pod kościołem. Spotkanie poprowadził ks. Karol Kostecki. Obecnych było kilku nauczycieli, którzy podzielili się nadzieją i radością z inicjatywny spotkań duszpasterskich dla nauczycieli.

31 marca 2019 roku grupa nauczycieli z naszych szkół z ks. Karolem uczestniczyła w Wielkopostnym Dniu Skupienia odbył się w gmachu radomskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Poprowadził go ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika “Idziemy”. Było nabożeństwo pokutne, wykład i Msza św., której przewodniczył bp Piotr Turzyński.

W niedzielę 6 października 2019 roku w naszej parafii odbyło się spotkanie nauczycieli i wychowawców. Spotkanie rozpoczęliśmy Mszą Święta o godz. 11:15 z Liturgią Słowa przygotowaną przez nauczycieli oraz uczniów naszych szkół. Po Eucharystii odbyło się radosne spotkanie przy kawie. „Jako katecheci chcemy wspólnie z nauczycielami troszczyć się o wychowanie młodego pokolenia, dlatego takie spotkania stanowią niesamowitą przestrzeń do rozmowy na temat sposobów dotarcia do młodych ale także są wyrazem duszpasterskiej troski kapłanów o formacje pracowników oświaty w naszym mieście” – mówi ks. Andrzej Kania, proboszcz parafii.

8 listopada 2019 roku odbyło się modlitewne spotkanie za zmarłych nauczycieli. Modlitwą różańcową wraz z nauczycielami III LO i SP13 ogarnialiśmy zarówno zmarłych nauczycieli jak i bliskich zmarłych naszych kolegów i koleżanek. Po modlitwie odbyło się tradycyjne spotkanie przy kawie i ciastku.

11 października 2020 – pomimo pandemii – po Mszy Św. o godz. 11:15 odbyło się spotkanie dla nauczycieli w salce parafialnej. Wszystkich nauczycieli i uczniów z racji dnia Edukacji Narodowej polecaliśmy w nowennowej modlitwie różańcowej.