Home Zmarł ks. kan. Tadeusz

Zmarł ks. kan. Tadeusz

Zmarł ks. kan. Tadeusz


Pragnienie serca mego dałeś mi Panie

– Psalm 21 – cytat z obrazka prymicyjnego ks. Kanonika.

Z głęboki żalem zawiadamiamy, że 2 V 2014 r. opatrzony świętymi sakramentami zmarł przeżywszy 85 lat Ksiądz Kanonik ś.p. Tadeusz Porzuczek – Rezydent Parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach.

Msza św. żałobna odprawiona zostanie w kościele MBNP przy ul. Jana Pawła II w dniu 4 V 2014 r. o godz. 14.00.

Wyprowadzenie zwłok z kaplicy pogrzebowej przy kościele MBNP nastąpi 5 V o godz. 10.00.

Msza św. pogrzebowa w kościele w Nowej Słupi odbędzie się o godz. 11.00, a następnie pogrzeb na cmentarzu w Nowej Słupi.

Żegnają Duszpasterze wraz z rodziną.

Śp. Ksiądz Kanonik Tadeusz Porzuczek urodził się 27 lipca 1929 r. w Trzcince, parafia Nowa Słupia. W czasie okupacji jako kilkunastoletni chłopiec wraz z ojcem i starszym bratem pracował w lesie. W 1944 roku rodzina musiała opuścić miejsce zamieszkania. Ksiądz Tadeusz uczył się w czasie wojny na tajnych kompletach. Powołanie kapłańskie zrodziło się  u niego już w czasie I Komunii świętej. Studia teologiczne ukończył w Seminarium Duchownym w Kielcach. Święcenia kapłańskie przyjął 8 maja 1955 w katedrze kieleckiej. Jako wikariusz pracował w parafiach: w Strawczynie, Olkuszu, Tumlinie, Krasocinie, Imielnie, Kurzelowie. Stanowisko proboszcza sprawował w Makoszynie, Zagości, Radziemicach i Wysocicach. Ojciec księdza Kanonika zmarł w czasie jego studiów w seminarium. Matka pozostawała pod jego opieką i zamieszkiwała z nim począwszy od parafii w Tumlinie aż do jej śmierci w Wysocicach. Rodzice ks. Kanonika spoczywają na cmentarzu w Nowej Słupi. W 2004 roku ks. Kanonik Tadeusz przeszedł na emeryturę i jako ksiądz rezydent zamieszkiwał na terenie parafii M.B.N.P. w Starachowicach.

Ksiądz Kanonik Tadeusz dziękuje za wszystko dobro doświadczone księdzu Infułatowi Stanisławowi Pinderze, ks. Dariuszowi Krokowi, ks. Damianowi Spiżewskiemu, ks. Marcinowi Dąbrowskiemu, wszystkim księżom których napotkał i doświadczał ich życzliwości w ciągu ostatnich lat swojego kapłańskiego życia.

– Dziękuje panu organiście, szafarzom, panu kościelnemu i ministrantom za współpracę,
– Dziękuje pani Alfredzie za trzydziestoletnią opiekę i troskę,
– Dziękuje za opiekę lekarską – dr Iwonie Przepiórze, dr Barbarze Jamry, dr Teresie Koronie, dr Andrzejowi Dziekońskiemu.
– Dziękuje pani Helenie Szwed za wspieranie w ostatnich dniach życia
– Dziękuje za modlitwę Rodzinie Różańcowej, grupie „Margaretka”, grupie odmawiającej nieustającą nowennę do Bożego Miłosierdzia za kapłanów,

Ksiądz Kanonik żegna:
– kapłanów z Parafii M.B.N.P w Starachowicach
– księży emerytów z Domu Emeryta w Kielcach
– rodzinę Śmiechów i Porzuczków, rodzinę Salów, Malców, Świstaków, Chudzińskich
– sąsiadów z ulicy Piaskowej,
– wszystkich parafian Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach

CZCIGODNY KS. KANONIKU W ŚWIECIE DUCHA NIE MA POŻEGNANIA.
NIE ODCHODZISZ, ZOSTAJESZ W SERCACH I PAMIĘCI

W komentarzach wpisz swoje słowa kondolencji i pożegnania.

Author: admin

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com