Home Zakończenie Roku Szkolnego i Formacyjnego

Zakończenie Roku Szkolnego i Formacyjnego

Zakończenie Roku Szkolnego i Formacyjnego

W czwartkowy wieczór Mszą Świętą o godz. 18:00 zakończyliśmy uroczyście rok szkolny i formacyjny. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Proboszcz Andrzej Kania. Obecne było również grono pedagogiczne szkół znajdujących się na terenie parafii oraz poczty sztandarowe. Podczas liturgii młodzież, która przeżywała formację Oazy Nowego Życia złożyła uroczyście wyznanie wiary oraz na ręce moderatorów oddali Drogowskazy Nowego Człowieka, które przyjmowali w tym roku formacyjnym podczas Celebracji Słowa Bożego.

Po Mszy Świętej nastąpiło wręczenie nagród i upominków dla najaktywniejszych członków grup formacyjnych. Na podium zmagań o tytuł Ministranta Roku 2019/2020 stanęli: 

1 miejsce – Jakub Kasperkiewicz
2 miejsce – Piotr Kubas
3 miejsce – Paweł Rymarczyk

Zaś w konkursie na Oazowicza Roku zwyciężali zostały:

1 miejsce – Angelika Kita
2 miejsce – Małgorzata Kwapisz
3 miejsce – Iga Hamera

Ks. Damian podziękował również animatorom, którzy w tym roku wyjadą na studia oraz animatorom kręgów Domowego Kościoła. 

Młodzież wyraziła również wdzięczność kapłanom za formację duchową w naszej parafii. 

Po rozdaniu nagród odbył się – w tym roku skromniejszy z powodu pandemii – grill z kiełbaskami dla wszystkich członków grup formacyjnych. Cieszymy się, że pomimo tak trudnego ostatniego czasu pragnienie i potrzeba formacji w grupach parafialnych nie słabnie. Do zobaczenia we wrześniu! 

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com