Home Z Ewangelia do narodów

Z Ewangelia do narodów

Z Ewangelia do narodów

Niedziela Misyjna jest dniem szczególnej modlitwy za dzieło misyjne Kościoła oraz budzenia odpowiedzialności wszystkich wyznawców Chrystusa za dzieło głoszenia Ewangelii na całym świecie.

Z okazji Światowego Dnia Misyjnego Ojciec Święty Franciszek ogłosił Orędzie misyjne, w którym czytamy:

Dziś jeszcze bardzo dużo ludzi na świecie nie zna Jezusa Chrystusa. Dlatego misja „ad gentes” pozostaje sprawą bardzo pilną. Do uczestniczenia w niej powołani są wszyscy należący do Kościoła, dlatego że Kościół jest ze swej natury misyjny: narodził się „wychodząc” do ludzi. Światowy Dzień Misyjny to uprzywilejowany czas, kiedy wierni różnych kontynentów angażują się przez modlitwę i konkretne czyny solidarności we wspieranie młodych Kościołów na terenach misyjnych. 

image_5517 image_5516
W tym roku po raz 88. Kościół w Polsce obchodzi Światowy Tydzień Misyjny pod hasłem „Z Ewangelią wśród narodów„. Jest to dla nas okazja do modlitwy w intencji misji oraz udzielenia misjonarzom wsparcia. Przed świątynią możemy dziś złożyć ofiarę do puszek przeznaczoną na pomoc misjonarzom. Przez cały tydzień w kościele będą wystawione skrzynie do których możemy złożyć wszelkiego rodzaju środki czystości i przybory szkolne, które tak bardzo są potrzebne na misjach. Te środki do końca listopada znajdą się już w dłoniach potrzebujących dzieci na misjach. Gościmy także dziś w naszej wspólnocie parafialnej ks. Tadeusza Kraskę, który pracuje w Kamerunie w Yenga. Przed świątynią będzie można złożyć swój dar serca do puszek na misje. Pamiętaj, że każdy grosik pomaga!

Author: admin

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com