Home X spływ

X spływ

zdjęcie-720x231-kopia

Dziesiąty parafialny spływ kajakowy organizowany przez ks. Dariusza Kroka przeszedł już do historii. W pamięci 56 uczestników pozostało jednak bardzo dużo wrażeń, które bedą karmić wyobraźnie jeszcze długie miesiące. Na pewno nie da się zapomnieć wspólnych chwil na modlitwie. Eucharystia odprawiana codziennie o godz. 10:00 nad brzegiem rzeki Czarna Hańcza ze specjalnym kazaniem do młodzieży w wyjątkowy sposób była przeżywana przez uczestników. Także codzienna modlitwa brewiarzowa i Apele Maryjne przy ognisku, a także wspólne pieczenie kiełbasek zintegrowały nasza grupę. Na 80 km trasie odbyło się wiele ciekawych spotkań z naturą, chociażby wojowniczo nastawionymi rodzinami łabędzi broniących swoich młodych, czy licznymi gromadami kaczek i kormoranów. Wszyscy wrócili szczęśliwi i już wyrażają swoją gotowi do uczestnictwa w przyszłorocznym spływie. Jak napisała kajakarka Iga na Facebooku parafialnym: ,,Szczęść Boże, kajaki były super, dziekuje pieknie, to był piękny tydzień :)), świadczą o tym, że taka forma “rekolekcji na wodzie” pomaga młodym przez odpoczynek głębiej przeżywać kontak z Bogiem.