Home Wycieczka do Radomia 2021

Wycieczka do Radomia 2021

Wycieczka do Radomia 2021

W piątkowy poranek grupa dzieci i młodzieży z naszej parafii uczestniczyła w wycieczce do stolicy naszej diecezji. Organizatorem pielgrzymki byli ks. Marcin Przytuła i ks. Karol Kostecki. Pierwszym punktem programu wycieczki stało się Wyższe Seminarium Duchowne, gdzie młodzi oprowadzeni przez pochodzącego z parafii w Starachowicach al. Bartosza Fijałkowskiego mogli usłyszeć o historii powstania gmachu oraz zwiedzili ważne miejsca radomskiej Alma Mater, a wśród nich Kaplicę, Pokój Papieski, Aulę św. Jana Pawła II, refektarz czy wirydarz. Niezwykłe wyrażenie na młodych zrobiły pamiątki z pobytu św. Jana Pawła II w Radomiu. W trakcie zwiedzania, do grupy dołączył Bp Piotr Turzyński, który porozmawiał z młodzieżą oraz udzielił błogosławieństwa. Następnie grupa wyruszyła na spacer po centrum miasta od kościoła farnego i zamku królewskiego aż do Radomskiej Katedry. Młodzi mieli okazję poznać historię miasta oraz diecezji. Ważnym punktem wycieczki była modlitwa za zmarłych biskupów, zarówno w katedrze jak i na cmentarzu przy ul. Limanowskiego. Ostatnim punktem wycieczki był klasztor Sióstr Klarysek w Skaryszewie, gdzie siostra Sylwia opowiadała o swoim życiu i powołaniu a także funkcjonowaniu klauzurowej wspólnoty sióstr. We wspaniałych humorach i pełni ciekawych doświadczeń w godzinach popołudniowych wrócili do Starachowic. Jest dla nas bardzo ważne aby młodzi ludzie poznawali historię naszego lokalnego Kościoła, tak bardzo ukształtowaną przez wszystkich biskupów radomskich oraz naszego pierwszego proboszcza ks. Infułata Stanisława Pindery, który m.in. kierował budową radomskiego seminarium. Taki powrót do źródeł i lekcja historii naszego regionu i diecezji, mamy nadzieję, że pomoże młodym ludziom jeszcze bardziej odkryć piękno Kościoła i jego bogate dziedzictwo – mówi ks. Marcin Przytuła, wikariusz parafii.

Grupa wraz z Ks. Bp Piotrem

Grupa wraz z Ks. Bp Piotrem

Przy grobie Bpa Jana Chrapka

Przy grobie Bpa Jana Chrapka

Przed Katedrą Radomską

Przed Katedrą Radomską

W klasztorze sióstr klarysek w Skaryszewie

W klasztorze sióstr klarysek w Skaryszewie

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com