Home Wizytacja – Szkoły i parafia

Wizytacja – Szkoły i parafia

Wizytacja – Szkoły i parafia

W poniedziałkowe południe Ksiądz Biskup odwiedził szkoły znajdujące się na terenie naszej parafii: Szkołę Podstawową nr 13 oraz Gimnazjum nr 4. Dzieci z radosnym śpiewem powitały Księdza Biskupa a uczniowie klas VI B i VI C zaprezentowali scenkę o Apostołach oraz pantomimę. Przedstawiciele uczniów oraz Dyrekcja skierowali podziękowanie na odwiedziny. Ksiądz Biskup poprowadził pogawędkę z uczniami na temat Eucharystii. Podobnie i w Gimnazjum uczniowie i Dyrekcja powitali Księdza Biskupa a po nich miała miejsce prezentacja talentów. Utwór ze “skrzypka na dachu wykonał Wiktor Rymarczyk, uczniowie kl. III C zaprezentowali pantomimę “Set me free” oraz mogliśmy usłyszeć piękne wykonanie piosenki Jacka Kaczmarskiego “Mury”. Następnie odbyło się spotkanie Księdza Biskupa z Dyrekcją oraz nauczycielami obydwu szkół. Ksiądz Biskup podziękował nauczycielom za ich wkład w wychowanie młodego pokolenia.
Ostatnim punktem wizytacji były odwiedziny w parafialnej kancelarii, gdzie biskupimi pieczęciami przyłożonymi do parafialnych ksiąg oraz spotkaniem z duszpasterzami zakończyliśmy wizytację.

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com