Home W domu Matki

W domu Matki

W domu Matki

17 października, wczesnym rankiem, kiedy było jeszcze ciemno, ponad 50-cio osobowa grupa parafian, pod przewodnictwem ks. Karola wyruszyła na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę. Tam uczestniczyli we Mszy świętej przed cudownym Obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej. Następnie zwiedzili taje zakamarki klasztoru paulińskiego, m. in. Bastion św. Rocha oraz Muzeum 600-lecia. Szczególne wrażenia wzbudziła Droga Krzyżowa autorstwa Jerzego Dudu Gracza. Najwytrwalsi udali się jeszcze do źródełka przy kościółku św. Barbary. Deszcz uniemożliwił nam odprawienie Drogi Krzyżowej na wałach jasnogórskich.

Następnie pojechaliśmy do Sanktuarium MB Gidelskiej, gdzie bardzo sympatyczny dominikanin o znanym nazwisku Kostecki opowiedział nam historię sanktuarium i pobrawszy cudowne winko gidelskie wróciliśmy wieczorem do domu.

Author: admin

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com