Home VI Orszak Trzech Króli

VI Orszak Trzech Króli

VI Orszak Trzech Króli

Komitet Organizacyjny VI Orszaku Trzech Króli w Starachowicach zaprasza mieszkańców do udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Patronat nad uroczystością sprawuje Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.
Orszak Trzech Króli to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej. Jest to wspólne przedstawienie z udziałem lokalnej społeczności. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze – zwykli ludzie tworzą to niezwykłe przedstawienie.
   Celem Orszaku jest podtrzymywanie i propagowanie tradycji i obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 Msza Świętą w kościele pw. Wszystkich Świętych przy ul. Świętej Barbary.
Następnie uczestnicy uroczystości przejdą procesyjnie ulicami Starachowic na trasie: kościół pw. Wszystkich Świętych – ul. Radomska (do skrzyżowania z ulicą Szkolną) – ulica Szkolna – ulica Oświatowa – aleja Armii Krajowej (do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego). Wszyscy otrzymają śpiewniki i korony.
Program uroczystości wygląda następująco:
godz. 11:00 Msza Święta w kościele pw. Wszystkich Świętych,
godz. 12:00 Modlitwa Anioł Pański,
godz. 12:05 wymarsz Orszaku z placu przy kościele pw. Wszystkich Świętych,
godz. ok. 12:15 I stacja na wysokości Domu Nauczyciela ( inscenizacja),
godz. ok.12:30 II stacja przy schodach na wysokości bloku Staszica 1 (inscenizacja),
godz. ok. 12:40 III stacja na wysokości fontanny (inscenizacja),
godz. ok. 13:00 IV stacja na placu pod skałkami (inscenizacja, kolędowanie),
godz. ok. 14:00 zakończenie Orszaku na placu pod skałkami,

Na uczestników czekać będzie gorąca herbata i pyszna grochówka, przygotowana przez Staropolskie Towarzystwo Przyrodniczo- Leśnicze „Kotyzka”

Author: admin

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com