Home U Maryi w stulecie niepodległości

U Maryi w stulecie niepodległości

U Maryi w stulecie niepodległości

W sobotni poranek grupa ponad 50 parafian udała się na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę i do Leśniowa. Na czele grupy stanął ks. Karol, który sprawował Eucharystię przed cudownym obrazem i oprowadził pielgrzymów po nieznanych zakamarkach Częstochowskiego Sanktuarium. Pielgrzymi mieli okazję poza modlitewnym czasem zobaczyć Jasnogórską Golgotę Jerzego Dudy-Gracza, Muzeum 600-lecia Jasnej Góry oraz Arsenał. Po Mszy Świętej pielgrzymi odprawili Drogę Krzyżową na wałach jasnogórskich w intencji ojczyzny. Kolejnym punktem programu było Sanktuarium MB Leśniowskiej w Żarkach, patronki rodzin. Jest to jedyne na świecie miejsce gdzie znajduje się nowicjat ojców i braci paulinów. Po oprowadzeniu po historii tego miejsca, grupa udała się do cudownego źródełka. W rewelacyjnych humorach wróciliśmy wieczorem do Starachowic.  

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com