Home Trzej Królowie dotarli

Trzej Królowie dotarli

Trzej Królowie dotarli

Każdy kto odwiedził nasza szopkę betlejemską zauważył, że nie ma w niej Mędrców ze Wschodu. Oczekiwanie na ich pojawienie się wiązało się każdego roku z przygotowaniem do Orszaku Trzech Króli. W tym roku z wiadomych racji orszak się nie odbył, jednak dla królów ten rok nie był szansą na labę i odpoczynek. Bowiem podczas Mszy św. o godz. 11:15 podczas kazanie, które do dzieci wygłosił Ks. Proboszcz, pojawili się długo oczekiwani Mędrcy, reprezentujący trzy kontynenty: europejski, afrykański i azjatycki. Królowie pokłonili się Dzieciątku Jezus i Świętej Rodzinie oraz złożyli swoje dary: złoto, kadzidło i mirrę. Ksiądz Andrzej wraz z Królami zawierzył opiece Bożej Dzieciny nasza parafię i wszystkie rodziny. Po Mszy Świętej wiele osób chciało zrobić pamiątkowe zdjęcie z Trzema Mędrcami ze Wschodu.

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com