Home Triduum Paschalne 2021

Triduum Paschalne 2021

Triduum Paschalne 2021

Za nami nabożeństwa Wielkiego Tygodnia 

WIELKI CZWARTEK – Tego dnia sprawowana jest tylko jedna Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. W Ciemnicy, bezpośrednio po zakończeniu liturgii Wielkiego Czwartku odbyło się 24-godzinne czytanie Biblii i trwało do rozpoczęcia Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek. 

WIELKI PIĄTEK – o godz. 15:00 w Ciemnicy rozpoczęła się nowennę do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa, która z racji pandemii odbyła się o godz. 9:00 i o 18:00. O godz. 19:00 Liturgia Wielkiego Piątku, po której zaśpiewaliśmy Gorzkie Żale. Od godz 22:00 na czuwanie przy Grobie Pańskim poprowadziły małżeństwa naszej parafii, a od 23:00 młodzież. Od północy rozpoczęło się całonocne czuwanie przy Grobie Pańskim w następującej kolejności, od:
– 24:00 – Smugowa, Romantyczna, Sybiraków, Czachowskiego, Traugutta, Pustowójtówny;
– 1:00 – Hauke Bosaka, Jana Pawła II, Chłopickiego, Łączna, Paderewskiego;
– 2:00 – Południowa, Lubianka, Letnia,  Al. Niepodległości, Wiosenna, Żytnia;
– 3:00 – Myśliwska, Piaskowa, Grottgera, Mierosławskiego, Sierakowskiego;
– 4:00 – Dwernickiego, Lelewela, Wysockiego, Prądzyńskiego;
– 5:00 – 6-go Września, Wanacja, Jelenia, Miodowa, Nurta, Robota;
– 6:00 – Pastwiska, Kasztanowa, Ustronie, Langiewicza, Plater, Kolorowa.

WIELKA SOBOTA – Z racji pierwszej soboty miesiąca przypadającej w Wielką Sobotę różaniec wygradzający oraz rozmyślanie rano o godz. 8:00 przy Grobie Pańskim. Poświęcenie pokarmów od godz. 9.00 do 12.00 wokół kościoła poprowadził al. Bartosz. 

Wieczorem o godz. 21.00 rozpoczęło się świętowanie Wielkiej Nocy podczas Liturgii Wigilii Paschalnej, której przewodniczył Ks. Infułat. 


W niedzielę wielkanocną i poniedziałek wielkanocny Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia a po niej dodatkowa Msza recytowana o godz.15.30.

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com