Home Triduum do Św. Stanisława

Triduum do Św. Stanisława

Triduum do Św. Stanisława

Dziś zbawienie stało się udziałem naszego domu.

Adoracją Najświętszego Sakramentu wraz z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania rozpoczęliśmy Triduum ku czci św. Stanisława. Kolejny dzień Triduum to modlitwa za dzieci rozpoczynające swoją drogę przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Modlimy się także za rodziców tych dzieci by pomogli swoim pociechom wzrastać w wierze. A już sama Uroczystość Świetego Stanisława Kostki w naszej parafii jak zwykle obficie i radośnie. Podczas Mszy Św. o godz. 17:00 modliliśmy się za Ks. Infułata podczas której życzenia solenizantowi złożył ks. Proboszcz Andrzej. Po Eucharystii Ks. Infułatowi złożyli życzenia przedstawiciele grup parafialnych. Podczas Mszy Św. o godz. 18:00 której przewodniczył ks. Karol modliliśmy się za dzieci i młodzież. Ks. Karol w homilii powiedział żebyśmy zdjęli „czapki z daszkiem” i zamiast koncentrować się na tym co ziemskie, ważne żebyśmy zaczęli wpatrywać się w niebo które jest naszym celem, na wzór św. Stasia Kostki, który sam mówił, że do „wyższych rzeczy został stworzony i dla nich pragnie żyć”. Podczas Mszy św. do grona kandydatów na lektorów zostali włączeni uczniowie klas VIII. Na zakończenie indywidualnie zawierzyliśmy się naszemu patronowi.

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com