Home Świętujemy ze św. Cecylią – schola

Świętujemy ze św. Cecylią – schola

Świętujemy ze św. Cecylią – schola

W minioną niedzielę obchodziliśmy uroczystość Chrystusa Króla oraz wspomnienie patronki muzyki kościelnej świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy. W naszej parafii działają liczne grupy muzyczne a wśród nich dla dorosłych chór Gaude Mater i Męska Schola Gregoriańska, które w dobie pandemii tymczasowo nie próbują oraz Scholą młodzieżowa i schola dziecięca. Dziękujemy animatorom muzycznym oraz opiekującym się tymi grupami: Angelice Kicie, Anastazji Kisińskiej Dawidowi Durazińskiemu oraz Julii Piwowarczyk. Podczas Mszy świętej po raz pierwszy na gitarach zagrały dziewczęta uczące się gry w sobotnie poranki z ks. Karolem: Maja Welenc, Michasia Cieśla, Wiktoria Błędzińska, Patrycja Grochowina, Marta Hamera oraz Julia Przygoda. Wyrażamy wdzięczność Panu Organiście Krzysztofowi Zajchowskiemu, który nieprzerwanie od 38 lat pełni tę posługę w naszej parafii. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nowych pomysłów muzycznych.

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com