Home Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

Setna Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości to jedno z najważniejszych wydarzeń w tym roku. W naszej parafii uroczyste obchody rozpoczęliśmy w sobotę 10 listopada modlitewnym czuwaniem z różańcem w ręku. W niedzielę po Mszy Świętej o godz. 8:00 koncert pieśni patriotycznej zaprezentował zespół “Patrol”, działający przy spółdzielni Wanacja. Podczas Mszy Świętych modliliśmy się za ojczyznę. Uroczystą Eucharystię w intencji ojczyzny sprawował ks. Infułat Stanisław Pindera, a oprawę muzyczną zapewnił chór Gaude Mater. O godz. 19:00 nasze parafialne obchody zwieńczył koncert słowno-muzyczny “Poezja dla Niepodległej” w wykonaniu naszych parafian p. Piotra Kędziory – barda, autora tekstów, kompozytora, plastyka oraz p. Szczepana Mroza, prezesa Stowarzyszenia Pamięci Ponury – Nurt i jednocześnie naszego Pana Kościelnego. Zaprezentowana poezja śpiewana i wiersze patriotyczne pomogły nam jeszcze głębiej przeżyć tę wielką rocznicę. 

Kazanie ks. Infułata:

Kazanie ks. Karola:

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com