Home Święci dla Niepodległej

Święci dla Niepodległej

Święci dla Niepodległej

W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych katecheci oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach zorganizowali Apel ku czci świętych. W tym roku nawiązując do setnej rocznicy niepodległości uczniowie klas VII w przedstawieniu pt: „Święci dla Niepodległej”ukazali świętych Polaków, którzy zapisali się na kartach polskiej historii. Nie zabrakło scen chrztu Polski oraz sprowadzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Uczniowie przebrani za poszczególnych świętych, m.in. św. Jadwigę, św. Stanisława Kostkę, św. Kazimierza, bł. Karolinę czy bł. ks. Jerzego, ukazywali ich niezwykłą rolę w dziejach naszego narodu. Wbrew zachodnim trendom, co roku chcemy promować świętość, czystość i dobro, czego świadectwem są uczniowie ubrani na biało oraz liczne prace konkursu plastycznego na temat „Mój święty patron” – mówi ks. Karol Kostecki. 

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com