Home Srebrny Krąg DK

Srebrny Krąg DK

Srebrny Krąg DK

Ewangeliczna przypowieść o 10 minach stanowi doskonały komentarz do przeżywanej w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach uroczystości 25-lecia istnienia Domowego Kościoła. Dar bycia we wspólnocie i formacji w Ruchu-Światło Życie jest niczym mina, którą należy pomnażać nie tylko dla dobra swojej rodziny ale dla całego Kościoła. 19 listopada 1995 przez posługę ks. Andrzeja Kani i ks. Mirosława Nowaka, ówczesnych wikariuszy parafii, w ręce kilku małżeństw został złożony dar i zaproszenie do formacji w gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. “W czasach gdy benzyna była po 1,5 zł, chleb kosztował 0,50 gr a najmłodszy wikariusz naszej parafii był w przedszkolu wy rozpoczęliście przygodę życia inicjując spotkania I Kręgu Domowego Kościoła” – powiedział Łukasz Cieśla wyrażając słowa życzeń w imieniu pozostałych kręgów. Przez lata na różnych etapach formowało się 11 rodzin, a duchową opiekę sprawowało 5 kapłanów (ks. Andrzej Kania, ks. Mirosław Nowak, ks. Mariusz Wincewicz, ks. Dariusz Krok, ks. Damian Spiżewski). Obecnie krąg skupia 4 rodziny Artura i Agnieszki Kubasów, Zbigniewa i Anny Lipców, Wiesława i Marii Salwów oraz Leszka i Teodory Waksmundzkich. Po 25 latach podczas Mszy Świętej, której przewodniczył proboszcz parafii ks. Andrzej Kania, wraz z kapłanami i całą wspólnotą parafialną dziękowaliśmy za ich obecność i zaangażowanie. Wyrazy uznania wyrazili przedstawiciele młodzieży Oazowej stwierdzając, że codzienne świadectwo i przykład ich życia to dla nich „czytelny znak i zaproszenie do kontynuacji formacji oazowej w dorosłym życiu” – powiedziała animatorka Iga Hamera. Życzenia jubilatom złożyli również Para Rejonowa Agnieszka i Sebastian Wyborscy oraz moderatorzy diecezjalni Oazy ks. Krzysztof Dukielski, ks. Przemysław Wójcik i s. Małgorzata Kobylarz. Na zakończenie w życzeniach ks. Proboszcz podkreślił, że „nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie umyślnie tworzona od samego początku przez Księdza Infułata Stanisława Pinderę atmosfera tej parafii, w której nie ma miejsca na indywidualizm, ale na prawdziwe piękno w wielości i różnorodności wspomagających się nawzajem grup oraz kapłanów”.  Liczne grupy formacyjne w parafii na Wanacji stanowią przykład, że parafia jest wspólnotą wspólnot a pierwszemu kręgowi  życzymy by na wzór założyciela Ruchu Światło-Zycie ks. Franciszka Blachnickiego „posiadali siebie w dawaniu siebie i ten sposób przyczyniali się wzrostu żywych wspólnot Kościoła”. Domowy Kościół w parafii skupia 6 kręgów, w których formuje się 28 małżeństw a moderatorem wspólnoty jest ks. Damian Spiżewski. 

Życzenia młodzieży oazowej 

Życzenia wszystkich Kręgów parafialnych

Życzenia Pary Rejonowej

Życzenia moderatorów diecezjalnych

Zbigniew i Anna Lipcowie

Artur i Agnieszka Kubasowie

Wiesław i Maria Salwowie

Teodora i Leszek Waksmundzcy

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com