Home Spotkanie Zespołu Synodalnego 2021

Spotkanie Zespołu Synodalnego 2021

Spotkanie Zespołu Synodalnego 2021

Co cię zachwyca w Kościele? Pierwsze spotkanie grupy synodalnej w naszej parafii stawia nam zadanie odpowiedzialności za Kościół. Dzielenie się doświadczeniem zachwytu Kościołem pomaga nam szukać odpowiedzi na pytanie: czego oczekuje od nas Duch Święty?

W sobotnie popołudnie 4 grudnia ukonstytuował się zespół synodalny, który będzie spotykał się systematycznie by wzajemnie się słuchać i poszukiwać kierunków drogi Kościoła. Na czele zespołu stanął Ks. Proboszcz oraz został powołany koordynator spotkań w osobie p. Anny Babickiej oraz sekretarz zespołu p. Anna Sionek. “Etap diecezjalny Synodu jest okazją dla parafii i diecezji, aby spotkać się, doświadczyć i przeżyć wspólnie drogę synodalną, odkrywając lub rozwijając narzędzia i ścieżki, które najlepiej pasują do lokalnego kontekstu, a które ostatecznie staną się nowym stylem Kościołów lokalnych na drodze synodalności.” 

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com