Home Ś.p. Ks. Kard. Zenon Grocholewski

Ś.p. Ks. Kard. Zenon Grocholewski

Ś.p. Ks. Kard. Zenon Grocholewski

„Illum Oportet Crescere” – „On ma wzrastać” to dewiza życiowa Jego Eminencji Kardynała Zenona Grocholewskiego, który zmarł dziś 17 lipca 2020 w Rzymie. Smutkiem napełniła nas informacja o śmierci Księdza Kardynała, który trzykrotnie odwiedził oficjalnie nasz parafialny Kościół. Po raz pierwszy w sierpniu 1995 roku gościliśmy go jako Arcybiskupa Sekretarza Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej, drugi raz jako Prefekta Kongregacji Wychowania i Nauki Katolickiej w 1999 roku. Trzecia wizyta Kardynała Zenona Grocholewskiego już jako Purpurata odbyła się w listopadzie 2001 roku. Jesteśmy Panu Bogu wdzięczni za to wyróżnienie, że mogliśmy w murach naszej świątyni gościć tak znamienitego gościa. Wyrazy współczucia składamy Księdzu Infułatowi – przyjacielowi Księdza Kardynała. Gdyby nie pandemia koronawirusa zapewne gościlibyśmy Kardynała Zenona podczas uroczystości jubileuszowych Księdza Infułata. Na tę okoliczność Jego Eminencja nadesłał pozdrowienie i gratulacje a Jego wspomnienie i refleksje związane z osobą Księdza infułata możemy przeczytać w książce jubileuszowej „Dla takich chwil warto żyć”.
 
 
Z wdzięcznymi sercami za posługę Księdza Kardynała prośmy dla niego o zbawienie wieczne i wieczny odpoczynek.
Odpoczywaj w pokoju…
 

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com