Home Rozmowa z przyjacielem

Rozmowa z przyjacielem

Rozmowa z przyjacielem

2 marca, jak co miesiąc, młodzież z naszej parafii spotkała się na szóstej już celebracji Słowa Bożego, której tematem przewodnim była modlitwa. Poprowadził ją dk. Daniel Wiecheć, który wygłosił do nas słowo. Podkreślił, że podczas  modlitwy Bóg staje się naszym przyjacielem, a my spotykamy się z nim twarzą w twarz. Musimy nauczyć się słuchać Jego głosu. Ważne jest, abyśmy potrafili sami do Niego przyjść, klęknąć przed Najświętszym Sakramentem i trwać z Nim na rozmowie. Czasami to bardzo trudne, ale trzeba być wytrwałym. Po kazaniu podzieliliśmy się na mniejsze grupy, w których modliliśmy się za siebie nawzajem. Na koniec nie zabrakło wspólnego zdjęcia 🙂 Wróciliśmy do domów z jeszcze większą motywacją do częstszej rozmowy z Bogiem i z postanowieniem odpowiedzenia sobie na pytania: Czy Bóg jest naszym przyjacielem? Czy mogę z Nim zawsze porozmawiać, poprosić Go i czy wierzę w Jego obecność pośród nas? Może warto, aby każdy odpowiedział w swoim sercu na te pytania…

a. Justyna Kwiecień

 

Author: admin

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com