Home Rekolekcje Wielkopostne 2022

Rekolekcje Wielkopostne 2022

Rekolekcje Wielkopostne 2022

W środę 6 kwietnia Mszą Świętą i Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy rozpoczęły się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, które poprowadził Ks. Dr Michał Krawczyk, wykładowca historii sztuki w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu oraz Diecezjalny Konserwator Zabytków.

W piątek 8 kwietnia była sprawowana Msza Święta kończąca nasze tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne w roku 40-lecia naszej parafii. W imieniu parafian wdzięcznośc księdzu rekolekcjoniście wyrazili przedstawiciele Rady Parafialnej p. Anna Sionek oraz p. Łukasz Cieśla:
 
Księże Michale, w imieniu Parafian, dziękuję za czas rekolekcji, za dar tego spotkania. Za modlitwę z nami i za nas. Za głoszone nam nauki i przypominanie w nich o skarbach naszej wiary i życia duchowego – życia z Bogiem. Za przypomnienie o skarbie postu, który pokornie podjęty, leczy dusze i ciało i jest pieczęcią naszych dobrych postanowień. Za przypomnienie o skarbie modlitwy, która nadaje sens i wartość, każdej naszej pracy, która powinna być ufna i pokorna i każde nasze działanie i decyzję uprzedzać, prowadzić i dziękczynieniem kończyć. Za przypomnienie o skarbie Słowa Bożego i sakramentów, które umacniają, dają siłę w trudach życia i sprawiają, że wiara jest żywa. Dziękuję też za przypomnienie o skarbach sztuki sakralnej – za piękny album twojego autorstwa, który przypomina nam miejsca, które są na wyciągnięcie ręki, blisko, w naszej diecezji, a które są wyrazem trwającej od pokoleń wiary, a nas współczesnych do wiary prowadzą, bo przez swoje piękno pokazują piękno i majestat Stwórcy. Dziękuję i życzę, aby życie Księdza było wypełnione Skarbami Łaski Bożej. Bóg zapłać i Szczęść Boże.
 
 

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com