Home Pro Ecclesia et Pontifice

Pro Ecclesia et Pontifice

Pro Ecclesia et Pontifice

Wczoraj, 27 czerwca, w naszej parafii miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Podczas Sumy odpustowej MB Nieustającej Pomocy ks. Infułat Stanisław Pindera przekazał na ręce Pana Jerzego Mastalerza papieskie odznaczenie i medal Pro Ecclesia et Pontifice. Przyznawany przez papieża w dowód uznania dla zaangażowania w pracę na rzecz Kościoła, na wniosek biskupa diecezjalnego, jest jednym z najwyższych odznaczeń przyznawanych przez Ojca Świetego osobom świeckim. Pan Jerzy przez kilka lat był głównym kierownikiem nadzoru budowlanego budowy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Wraz z ks. Infułatem Stanisławem Pinderą oraz ks. Władysławem Sarwą kierowali budową naszej Alma Mater. Ks. Infułat powiedział: „Pan Jerzy jest pierwszym Starachwicczaninem, który w tak zaszczytny sposób został uhonorowany przez Ojca Świetego”. Gratulujemy Panu Jerzemu i jego rodzinie tak wielkiego zaszczytu i dziękujemy mu za wkład włożony w powstanie naszego Seminarium Duchownego.

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com