Home Najbardziej rozśpiewana parafia w mieście

Najbardziej rozśpiewana parafia w mieście

Najbardziej rozśpiewana parafia w mieście

Już kolejny raz, 20 września, nasze rozśpiewane grupy muzyczne wystąpiły na Prezentacjach Wokalnych w kościele MB Częstochowskiej na Łazach. Chór Gaude Mater pod batutą P. Krzysztofa Zajchowskiego zaśpiewał pieśni „Tylko w Twoim Miłosierdziu”, „Skosztujcie i zobaczcie” oraz „Wielkie są dzieła”. Połączona Schola dziecięco-młodzieżowa wykonała piosenki „Śpiewajmy mu”, „ Chwalcie Pana niebios”, „Stasiu Kostka” i „Ku wolności wyswobodzeni”. Na zakończenie koncertu wystąpili Panowie ze Scholi Gregoriańskiej, którzy wykonali utwory „Pange linia gloriosi”, „Jest drabina do nieba” oraz „Alleluja o Filii et Filiae”. Nasza parafia po prezentacjach została nazwana najbardziej rozśpiewaną w mieście. Bogu niech będą dzięki za wspólne świętowanie muzyki kościelnej.

 

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com