Home Pozdrowienia od Ks. Krzysztofa Sokoła MSF

Pozdrowienia od Ks. Krzysztofa Sokoła MSF

Pozdrowienia od Ks. Krzysztofa Sokoła MSF

Słowo pozdrowień i wdzięczności za modlitwę skierował do nas ks. Krzysztof Sokół MSF, misjonarz pochodzący z naszej parafii, który w lipcu uległ groźnemu wypadkowi.

Ks. Krzysztof Sokół, misjonarz Św. Rodziny, 31 lipca uległ poważnemu wypadkowi podczas posługi w Papui Nowej Gwinei, w diecezji Goroka. Gdy jechał do jednej ze stacji misyjnych na motorze uderzył w niego autobus. Z licznymi złamaniami obu nóg i ręki przez pewien czas przebywał w prowizorycznym szpitalu. Od 8 sierpnia ks. Krzysztof był w domu ks. Biskupa Dariusza Kałuży MSF w Goroce. Czuje się dobrze, jest w dobrych rękach… ludzkich i Bożych. Jak sam napisał: “Wiem, widzę to i doświadczam tego każdego dnia. Jestem Wam wszystkim bardzo wdzięczny”. Po kilku dniach ks. Krzysztof został przewieziony do szpitala do Kundiawy, gdzie odbyły się operacje dokonane przez doktora ks. Jan Jaworskiego. Operacje trwały bardzo długo (wtorek operacja ręki 10 godzin, piątek operacja nogi ponad 6 godzin) i były bardzo skomplikowane, ale zakończyły się pełnym sukcesem. Z każdym dniem ks. Krzysztof czuje się lepiej. Czuję moc waszych modlitw. Mogę powiedzieć z całą pewnością, że wszystko, co wydarzyło się w ciągu ostatnich 17 dni, jest wielkim cudem Bożej miłości. Dziękuję wszystkim którzy modlili się o ten cud – mówi ks. Krzysztof w pozdrowieniach skierowanych do parafian ze Starachowic. Misjonarza czeka rehabilitacja na Papui Nowej Gwinei oraz prawdopodobnie na przełomie października i listopada także w Polsce. Ksiądz Krzysztof Sokół wyjechał na misje w 2012 roku.

Gdyby ktoś chciał wspomóc leczenie ks. Krzysztofa to może to uczynić wpłacając ofiarę na konto Prowincjalnego Referatu Misyjnego: 19 1020 4027 0000 1202 0424 2673 z dopiskiem “na rehabilitację ks. Krzysztofa Sokoła”. 

https://www.facebook.com/asarocatholicchurch

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com