Home Powakacyjny Dzień Wspólnoty

Powakacyjny Dzień Wspólnoty

Powakacyjny Dzień Wspólnoty

W sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku Kamiennej odbył się powakacyjny dzień wspólnoty. Uczestniczyli w nim członkowie Ruchu Światło-Życie, ministranci i scholanki. Dzień wspólnoty rozpoczął się zawiązaniem wspólnoty. Było dużo radości, tańce integracyjne i śpiewy. Później ks. Grzegorz Lipiec i s. Anna Baćmaga, moderatorzy diecezjalni, zapalili świecę, która symbolizuje światło i życie. Gimnazjaliści, uczniowie szkół średnich i studenci wysłuchali konferencji w bazylice. Uczestniczyli też w adoracji i mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Dzieci ze szkół podstawowych swoją konferencję z aktywizacją i zabawą miały w ośrodku sportowym. Poprowadzili ją ks. Karol Kostecki i ks. Damian Fołtyn. Centralnym punktem spotkania była Msza św. Przewodniczył jej bp Henryk Tomasik. W homilii mówił, że owocem wspólnotowej modlitwy i wspólnotowego wyznania wiary jest życzliwość innych i poszerzanie się kręgu tych, którzy dostąpią zbawienia.

Na zakończenie Eucharystii 6 animatorów przyjęło krzyż animatorski, czyli zewnętrzny znak, że przyjmują cały charyzmat Ruchu Światło-Życie, chcą dalej służyć innym, rozwijać się i formować w ruchu. Wśród nich była nasza parafianka a. Marta Herc, której życzymy by ten zaszczyt noszenia krzyża animatorskiego był dla niej przede wszystkim wezwaniem do służby w Kościele. Dla Radomskiego Gościa Niedzielnego wywiadu udzielił również a. Zbyszek Ciołak z naszej parafii, który animatorem na oazie był drugi raz. – Pierwszy raz miałem okazję przeżyć rekolekcje w tak małej wspólnocie, było nas tylko 25 osób. To duża różnica jak się przeżywa rekolekcje, kiedy jest duża grupa, a kiedy jest kameralnie. Można złapać lepszy kontakt z każdym uczestnikiem. Dla mnie to był dobry czas duchowej odnowy, takiego wewnętrznego exodusu – przyznał.

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com