Home Poświęcenie Kaplicy MB Niepokalanego Poczęcia

Poświęcenie Kaplicy MB Niepokalanego Poczęcia

Poświęcenie Kaplicy MB Niepokalanego Poczęcia

W sobotnie święto Narodzenia Matki Bożej odbyło się uroczyste poświęcenie nowo wybudowanej kaplicy Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. Z inicjatywy anonimowych fundatorów dzieło to będzie przypominać nam o obecności Boga nie tylko w naszej duszy ale Jego pełnej miłości obecności w przestrzeni publicznej i krajobrazie naszej ojczyzny. Uroczystości przewodniczył Wikariusz Biskupi ks. Infułat Stanisław Pindera, proboszcz naszej parafii oraz kapłani: ks. dr Sławomir Czajka, księża wikariusze ks. Damian i ks. Karol oraz brat Julian, cysters z Wąchocka i al. Bartosz Fijałkowski. Uroczystość zgromadziła licznych mieszkańców nie tylko ul. Myśliwskiej i Jeleniej, przy których stoi kaplica, ale obecnych było kilkuset naszych parafian pragnących oddać cześć Matce Bożej w jej święto, w jej urodziny. Ksiądz Infułat w homilii powiedział o tej kaplicy, że jest naszym prezentem na urodziny Matki Bożej, ale wierzy także, że stanie się ona duchowym GPS-em w szukaniu Boga w naszym życiu. Po uroczystości na zebranych czekała kiełbaska i żurek a czas świętowania umiliła Kapela Sołtysa z Wąchocka.

Bogu chwała!

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com