Home Podsumowanie Rekolekcji Wielkopostnych

Podsumowanie Rekolekcji Wielkopostnych

Podsumowanie Rekolekcji Wielkopostnych

Dobiegły dziś końca tegoroczny rekolekcje wielkopostne, które prowadził dla naszej Wspólnoty parafialnej ks. dr Grzegorz Zieliński, sędzia sądu biskupiego w Radomiu. Trudno powiedzieć że się rekolekcje skończyły bo mamy nadzieję że ich owoce trwać będą w naszych sercach długi czas. Doświadczenie spotkania z Jezusem w jego ostatnich chwilach ziemskiego życia stało się dla nas sposobnością do odkrycia jak ważne są mówienie prawdy z miłością, samotność wypełniona dawaniem siebie oraz cierpienie złączone z cierpieniem Chrystusa.

W imieniu parafian podziękowanie złożył przewodniczący Rady Parafialnej:

Modliliśmy się, modliliśmy się, modliliśmy się i  wymodliliśmy …. dobrego rekolekcjonistę dla naszej wspólnoty parafialnej.

My, świecka część naszego Kościoła parafialnego, zostaliśmy rozpieszczeni i rozpuszczeni przez naszych kapłanów (każdego bez wyjątku), którzy każdej niedzieli i w święta, dzięki, przejmującym kazaniom, pomagają nam zbliżyć się do Pana Jezusa, lepiej poznać Jego miłość. Ale też z tego powodu zawiesili wysoko poprzeczkę przed każdym z rekolekcjonistów, który przybywa do naszej parafii.

Dwa słowa księże Grzegorzu: DAŁEŚ RADĘ !!!

Dziękujemy, że dzięki swojej autentyczności i szczerości pomogłeś nam nie tylko przygotować się Święta Zmartwychwstania, ale przypomniałeś, że największa miłość tego świata, Jezus Chrystus, umarł za każdego z nas w samotności, abyśmy nigdy samotni nie byli. Umarł nie z przymusu, nie z woli Ojca, ale z miłości do każdego człowieka (zarówno tego, który jest blisko Niego, jak i tego, który nie miał szczęścia Go poznać). Przypomniałeś, że On nigdy nas nie opuści, dlatego nigdy nie będziemy samotni, o ile pozwolimy, aby On był obecny w naszej codzienności, aby nas prowadził do wiecznej radości.

Życzymy Ci księże Grzegorzu, aby ten zapał i autentyczność w tym, do czego zostałeś powołany, nigdy Cię nie opuściły, ani Ci nie spowszechniały. Aby Pan Bóg zawsze Ci błogosławił, a wszędzie tam gdzie zostaniesz posłany pojawiały się owoce Twojej posługi kapłańskiej.

Bóg zapłać i szczęść Boże!!!

Pan Radosław Malinowski z żoną skierowali także słowo podziękowania wobec ks. Karola i i ekipy przygotowującej rekolekcje online:

Drogi księże Karolu !!!

Chcemy Ci podziękować za to, że Ci się chce, za to, że Ci zależy i za to, że nie zostawiasz ich samych. Mam na myśli dzieci i młodzież naszej parafii.

Ty wiesz, że w dzisiejszych czasach, aby wzbudzić ich zainteresowanie, trzeba mówić ich językiem, korzystać z tych samych sposobów poznania i zdobywania wiedzy. I doskonale się w tym odnajdujesz. Wykorzystałeś moc internetu, aby czynić dobro. Dzięki niezwykle ciekawej formie rekolekcji online dzieci i młodzież mogły lepiej przygotować się na nadchodzące Święta Zmartwychwstania Chrystusa. Ufamy, że dzięki działaniu Ducha Świętego, zaszczepiona w nich ciekawość i przyjaźń z Panem Jezusem będzie rozwijana przez całe ich życie. Dziękujemy, że zainteresowałeś nasze dzieci i pokazałeś sposoby, aby mogły odnaleźć klucz do świętości. A naszej młodzieży pokazałeś, że w świecie pustki i uzależnień, szarej codzienności istnieje też inny świat, który jest pełen przyjaźni, miłości i szczęścia.

Dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie naszych parafialnych rekolekcji online dla dzieci i młodzieży.

Na Twoje ręce składamy niewielki dowód wdzięczności dla Ciebie, ale również dla wszystkich, którzy poświęcili swój czas i swoje siły , aby przygotować te rekolekcje online. OGROMNE wyrazy szacunku, uznania i wdzięczności dla Marty, Jaśka i Dawida za przekaz dla dzieci oraz Julii, Piotra, Angeliki i Igi za przekaz dla młodzieży. A także dla ,,żywego Kościoła’’, osób, które żyją obok nas, razem z nami w naszej społeczności i odważyły się dać piękne świadectwo swojej wiary, życia zgodnego z nauką Chrystusa. I nie można zapomnieć o najmłodszych ekspertach, którzy podzielili się swoim postrzeganiem wiary. WSZYSTKIM Wam bardzo DZIĘKUJEMY.

Mamy nadzieję, że to co stworzyliście w naszej parafii będzie owocowało na dalsze lata współpracy na chwałę Pana Boga i dla dobra ludzi.

Naprawdę WIELKIE BÓG ZAPŁAĆ.

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com