Home Piesza Pielgrzymka na Święty Krzyż 2021

Piesza Pielgrzymka na Święty Krzyż 2021

Piesza Pielgrzymka na Święty Krzyż 2021

W sobotę 19 czerwca z naszej parafii wyruszyła XV Piesza Pielgrzymka na Święty Krzyż. Tegorocznemu wędrowaniu towarzyszyło hasło „W krzyżu miłości nauka” a intencją pielgrzymki było m.in. modlitwa o ustanie pandemii oraz przygotowanie do uroczystości odpustowej oraz poświęcenia krzyża morowego – ustawionego na terenie parafii – który zostanie poświęcony przez Bp Marka Solarczyka podczas opustu 27 czerwca. Krzyż jest wyrazem pamięci o ofiarach pandemii koronawirusa oraz dotkniętych skutkami choroby COViD 19. Krzyż w tej formie zdobi ponadto relikwie Krzyża Świętego w Świętokrzyskim Sanktuarium a jego symbolika jest wykorzystana w herbach powiatu starachowickiego i województwa świętokrzyskiego. „Idąc na pielgrzymkę do najstarszego polskiego sanktuarium chcemy na nowo budować przestrzeń wiary w naszej parafii w oparciu o krzyż naszego Zbawiciela. Chcemy modlić się za tych, którzy szczególnie zostali dotknięci pandemią i prosimy Boga o ustanie tego bardzo trudnego doświadczenia – mówi proboszcz Ks. Andrzej Kania. Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą świętą o godz. 6:00 w kościele parafialnym. Ponad 60 osobowej grupie pątników przewodzili kapłani: Ks. Proboszcz Andrzej Kania oraz Ks. Karol Kostecki. Na trasie pielgrzymki zostały zachowane wszelkie obostrzenia sanitarne nad czym czuwali Rycerze Kolumba. Na zakończenie uczestnicy wzięli udział w Drodze Krzyżowej, która prowadziła drogą królewską na Święty Krzyż, gdzie odbyło się nabożeństwo przed Relikwiami Drzewa Krzyża. 
 

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com