Home Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę 2022

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę 2022

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę 2022

44. Starachowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wystartowała 6 sierpnia. Pielgrzymi do Częstochowy wyruszyli z hasłem: „Z Maryją posłani w pokoju Chrystusa”. 13 sierpnia pielgrzymi dotarli na Jasną Górę. Starachowicka Pielgrzymka 2022 wyruszyła z trzech parafii: Św. Trójcy, Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Wszystkich Świętych w Starachowicach. Jak poinformował ks. Mirosław Kszczot, dyrektor 44. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę, uczestniczyło w niej 4 848 pątników, w tym 88 księży, na czele z bp. Markiem Solarczykiem, który podczas dni wędrówki odwiedzał poszczególne grupy.

W Starachowickiej grupie pielgrzymowało ponad 150 osób z czego ponad 50 z naszej parafii. Na czele kolumny starachowickiej jako kierownik stanął wikariusz parafii św. Trójcy – ks. Maciej Szymański, a funkcję odpowiedzialnego za duchową stronę rekolekcji w drodze przejął ks. Karol Kostecki. Wśród pielgrzymów był także nasz były wikariusz ks. Damian Spiżewski. Dziękujemy osobom, które odważyły się pójść na pątniczy szlak i ufamy że w przyszłym roku pójdziemy do naszej Matki i Królowej. 

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com