Home Pielgrzymka na Maltę

Pielgrzymka na Maltę

Pielgrzymka na Maltę

MALTA ŚLADAMI ŚW.PAWŁA 21.04 – 28.04.2018 (PRZELOT BEZPOŚREDNI)

DZIEŃ 1 – PRZELOT NA MALTĘ

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie   Odprawa bagażowo-biletowa i  odlot na Maltę. Przejazd do hotelu na nocleg w miejscowości Bugibba.

DZIEŃ 2 –

Śniadanie.  Spacer pobliską promenadą oraz krótki rejs na wyspy św. Pawła, gdzie w roku 60 n.e. rozbił się statek wiozący św. Pawła i św. Łukasza do Rzymu. Następnie przejazd autokarem do miasteczka Mellieha – sanktuarium i kościól z XV w. poświęcony MB Zwycięskiej. W tej niewielkiej, podobnej do jaskini, kaplicy widnieje fresk przedstawiający Maryję Dziewicę który, według tradycji, został namalowany przez św. Łukasza. Mosta – kościół z jedną z największych kopuł świątynnych w Europie (37 m średnicy). Park Narodowy Ta’Qali- wioska rzemieślników. Czas wolny. San Anton – ogród botaniczny przy placu prezydenckim, spacer Naxxar – kościół parafialny, wizyta w Palazzo Parisio oraz ogrodach – kompleks zwany jest małym Wersalem. Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

DZIEŃ 3 – 

Śniadanie. Przejazd do Valetty – wizyta w Górnych Ogrodach Barrakka, następnie spacer malowniczymi ulicami miasta (w większości zamkniętymi dla ruchu kołowego) ze wskazaniem historycznych budynków jak Auberge De Castille – siedziba głowy rządu maltańskiego, Auberge d’Italie – siedziba Ministerstwa Turystyki oraz Pałac Wielkiego Mistrza z dziedzińcem Neptuna. Nawiedzenie Prokatedry św. Jana z oratorium z obrazami Caravaggio, oraz kościoła św. Pawła Rozbitka. Czas wolny. Po południu spacer w rejon bastionów św. Barbary – najatrakcyjniejsza dzielnica Valetty z widokiem na Wielki Port,  spacer pod Dzwon Oblężenia oraz przejście przy dawnym szpitalu z czasów kawalerów maltańskich. Spektakl filmowy „The Malta Experience”. Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

DZIEŃ 4 –

Śniadanie. St.Julian’s & Sliema – przejazd wzdłuż głównej promenady miast z panoramą Valetty. Rejs po porcie ‘Grand Harbour’ – największy naturalny port nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do Rabatu – zwiedzanie kościoła św. Piotra i Pawła, katakumb św. Pawła oraz Groty św. Pawła (w tym miejscu w roku 1990 modlił się św. Jan Paweł II). Przejście do sąsiedniego miasta fortecy  Mdiny – spacer po mieście: m.in. klasztor Benedyktynek, Pałac Biskupi, kaplica św. Agaty, Palazzo Falzon, Palazzo st. Sophia oraz nawiedzenie Katedry św. Pawła  wraz z Muzeum Katedralnym. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

DZIEŃ 5 –

Śniadanie. Dzień wolny przeznaczony na wypoczynek. Możliwość podziwiania okazów morskich w miejskim  Akwarium /10Euro/. Indywidualne   poznawanie miasta, spacery promenadzą. Indywidualny wyjazd na dużą plaże. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DzieŃ 6  –

Śniadanie. Dzień przeznaczony na wspólny wypoczynek. Rejs statkiem na wyspę Comino tam spacery po wyspie, plażowanie i kąpiele w nieskazitelnie czystej wodzie. Podczas rejsu /w ramach opłaty za bilet/ serwowany lunch i napoje. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7 –

Śniadanie. Wyjazd na wyspę Gozo przez Marfa Ridge na Malcie, mijając po drodze Fort św. Agaty, bardziej znany jako Czerwona Wieża. Przeprawa promowa. Zwiedzanie Ggantija – prehistorycznego kompleksu świątyń megalitycznych w wiosce Xaghra, na skraju wsi znajduje się odnowiony wiatrak z 1725 r.,  obecne muzeum z dawnymi narzędziami rolniczymi (Ta’Kola Windmill); przejazd przez Marsalforn – popularny nadmorski kurort wyspy, po drodze mijając Tas Salvatur – maltańską wersję słynnego posągu Chrystusa Zbawiciela w Rio. Wizyta w stolicy wyspy Victoria (Rabat) – spacer po Cytadeli oraz zwiedzanie Katedry. Czas wolny. Wizyta w narodowym Sanktuarium Ta’ Pinu. Przylądek Dwejra Point, słynący z ukształtowanego przez siły natury gigantycznego skalnego łuku zwanego Lazurowym Oknem – którego niestety  już zobaczyć nie można – został on zniszczony siłami natury 8 marca 2017. Powrót przez Gharb – wioska z kościołem parafialnym z 1699 r., który posiada charakterystyczną gigantyczną kopułę górującą nad Wyspą Gozo. Powrót promem na Maltę. Obiadokolacja oraz nocleg w hotelu.

DZIEŃ 8 –

Śniadanie. Msza św. w pobliskim kościele. Lunch  i wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko.Przejazd do Marsaxlokk – malownicza wioska rybacka z portem przepełnionym tradycyjnie malowanymi łodziami Luzzu. Odprawa biletowo-bagażowa i wylot do Warszawy.

KOSZT:    1300 zł + 620 Euro         /  + 30 Euro płatne na miejscu/

                                        

ŚWIADCZENIA: przelot samolotem, przejazdy autokarem klimatyzowanym, noclegi w hotelach ***, w pokojach dwuosobowych z łazienkami (pokój jednoosobowy za dopłatą), śniadania i obiadokolacje, zwiedzanie zgodne z programem (kolejność zwiedzania może ulec zmianie), opieka pilota i przewodnika miejscowego, wstępy wynikajace z programu, tipy, ubezpieczenie.

Msze Święte zapewnione w kościołach , trzeba mieć tylko swoje polskie czytania.

 

Nie wliczono w cenę: napojów do obiadokolacji oraz propozycji fakultatywnych np. wizyta w Akwarium 10 E

 

 

Author: admin

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com