Home Pielgrzymka do Lourdes

Pielgrzymka do Lourdes

Pielgrzymka do Lourdes

Zapraszamy wszystkich do udziału w 8 dniowej w samolotowej Pielgrzymce do Hiszpanii w dniach od 4 – 11 X 2018 r. szlakiem Sanktuariów Maryjnych Francji i Hiszpanii. Szczegółowe informacje i wstępne zapisy u ks. Dariusza tel. 512 105 555.

 BARCELONA – CARCASONNE – LOURDES – MONTSERRAT – COSTA BRAVA – TOSSA DE MAR – GIRONA – BARCELONA

Termin: ok 04.10 – 11.10.2018 r. 

Cena: ok 3 390 zł/os. + 100 Euro

Dzień 1: Wylot z Warszawy do Barcelony

Spotkanie na lotnisku w Warszawie – Okęcie na dwie i pół godziny przed wylotem. Odprawa biletowo-bagażowa. Planowany odlot do Hiszpanii o godzinie 9.15. Przylot do Barcelony o godzinie 12.25. Następnie transfer do hotelu. Zakwaterowanie  w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: Carcassonne,  Lourdes 

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Carcassonne – jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast francuskich. Spacer urokliwymi uliczkami tego miasteczka wzdłuż murów obronnych. Czas wolny. Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy do Lourdes. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem będziemy uczestniczyć  w nabożeństwie różańcowym ze świecami.  Nocleg.

Dzień 3: Lourdes 

Rano, po śniadaniu całodzienny pobyt w Sanktuarium Maryjnym w Lourdes. Przejście Drogą Jubileuszową. Nawiedzimy kościół św. Piotra, w którym została ochrzczona Św. Bernadetta, celę więzienną „Le Cachot”, w której mieszkała wraz ze swą ubogą rodziną, Oratorium, w którym przystąpiła do I Komunii świętej oraz dom, gdzie mieszkała rodzina św. Bernadetty już po Objawieniach. Ostatnim i najważniejszym punktem „Drogi” jest Grota Massabielle, w której Maryja objawiła się św. Bernadecie i gdzie znajduje się cudowne źródło. Po południu Droga Krzyżowa. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem będziemy uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym ze świecami. Nocleg.

Dzień 4: Lourdes,  Montserrat,  Costa Brava 

Rano, po śniadaniu wyjazd Lourdes. Przejazd na wzgórze Montserrat, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Czarnej Madonny, zwane przez Katalończyków La Moreneta. Jest to Najważniejsze Sanktuarium dla mieszkańców Katalonii i całej Hiszpanii.  Następie powrócimy na wybrzeże Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: Tossa de Mar, Girona 

Rano, po śniadaniu w hotelu. Po nim przejazd do Tossa de Mar (możliwość zorganizowania rejsu statkiem                             w (dodatkowo płatne). Jest to urokliwe średniowieczne miasteczko – perełka wybrzeża Costa Brava. Po południu przejazd do Girony  posiadającą jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Hiszpanii oraz jedną             z największych i najlepiej zachowanych dzielnic żydowskich w Europie. Katedra w Gironie słynie z najszerszej nawy na świecie. Turystów urzekają także kolorowe domy nad rzeką Onyar. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.


Dzień 6: Barcelona 

Rano, po śniadaniu przejazd do stolicy Katalonii – Barcelony. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od zobaczenia najsłynniejszego i wciąż niedokończonego dzieła Antonio Gaudiego – Sagrada Familia (z zewnątrz). Następnie przejedziemy do centrum miasta. Spacer po średniowiecznym centrum do Dzielnicy Gotyckiej. Nawiedzimy Katedrę Św. Eulalii – Msza Święta. Spacer najdłuższą i uznaną za jedną z najbarwniejszych ulic Barcelony – La Ramblas. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.  

Dzień 7: wypoczynek na Costa Brava 

Rano śniadanie w hotelu. Następnie całodzienny czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: Powrót do Warszawy

Rano, po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejazd na lotnisko w Barcelonie. Odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Warszawy o godzinie 13.15. Przylot do Warszawy o godzinie 16.20.  Zakończenie Pielgrzymki.

* Cena skalkulowana jest na grupę 46 os. na dzień przygotowania programu 16.01.2018 r.  nie zostały dokonane żadne rezerwacje, stąd cena może uleć zmianie ze względu podniesienie ceny biletów lotniczych przez LOT.

CENA ZAWIERA:

 • Przelot liniami lotniczymi LOT na trasie: Warszawa –> Barcelona –> Warszawa; bagaż podręczny 8 kg, bagaż do nadania 23 kg;
 • Transfery autokarem na trasie całej pielgrzymki;
 • 7 noclegów w hotelach 3***  (pokoje 2-osobowych z łazienkami);
 • Wyżywienie 2 x dziennie:  7 śniadań, 7 obiadokolacji;
 • Ubezpieczenie Signal Iduna:  KL,  NNW,  choroby przewlekłe; 
 • Opiekę polskojęzycznego pilota;
 • Codzienna Msza Święta;
 • Przedstawiony program zwiedzania.

CENA NIE ZAWIERA :  

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu, taksy klimatycznej, słuchawek podczas zwiedzania, składka na TFG  (ok 70 euro – płatne u pilota w autokarze);  
 • dodatkowego rejsu do Tossa de Mar  (około 30 euro/os.); 
 • transferu z parafii na/z lotniska; 
 • dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej;
 • dopłata do pokoju 1-osobowego SGL;
 • wydatków własnych; 
 • świadczeń nie wymienionych w ofercie.

B.P. ORLANDO TRAVEL ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.

B.P. ORLANDO TRAVEL nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez tanie linie lotnicze.
W przypadku zmiany godzin przelotów B.P. Orlando Travel zastrzega sobie możliwość zmian w programie.

Author: admin

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com