Home Pielgrzymka do Fatimy

Pielgrzymka do Fatimy

Pielgrzymka do Fatimy

   10-cio dniowa  PIELGRZYMKA    do  Portugalii  

             Porto, Braga, Fatima, Batalha, Alcobasca, Nazare, Santarem Cabo do Roca, Lizbona                                                                                                      

Czw. DZIEŃ 1–  WARSZAWA     PORTO 

Zbiórka na lotnisku, odprawa paszportowo – bagażowa i odlot do Porto .  Już tego dnia autokarowy objazd miasta. Nawiedzimy koronacyjną Katedrę w Porto, podziwiać będziemy piękno Azulejos. Czas wolny na indywidualny spacer po mieście. Przejazd do Bragi na kolację i nocleg.

Pt. DZIEŃ 2–  BRAGA – PORTO – FATIMA

Po śniadaniu i spakowaniu bagaży podejdziemy do katedry w Bradze, następnie pojedziemy w okolice Bragi by nawiedzić dwa niezwykłe Sanktuaria: Matki Bożej w Sameiro i Dobrego Jezusa w Bradze. Tam msza św.  Po czym kontynuować będziemy podróż do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu  w Fatimie, kolacja  i już tego wieczoru możliwość uczestniczenia w wieczornej procesji różańcowej.

Sob. DZIEŃ 3 – FATIMA 

Po śniadaniu i mszy św. cały dzień spędzimy w Sanktuarium, nawiedzimy Bazylkię Różańca Św., zwiedzimy też bardzo ciekawe Muzeum darów. Pójdziemy Węgierską Drogą Krzyżową aż do rodzinnej wioski pastuszków – Aljustrel, do miejsca Objawień Anioła Pokoju. Będzie też chwila relaksu. Kolacja i uczestnictwo w wieczornej  procesji różańcowej, nocleg jw.

Niedz. DZIEŃ 4 – FATIMA 

Po śniadaniu podejdziemy na Plac Sanktuarium, by uczestniczyć w  uroczystej międzynarodowej  mszy św. przed którą wyprowadzana jest z Kapliczki Objawień do głównego ołtarza – Figura MB Fatimskiej. Lunch. Po południu nawiedzimy Bazylikę Trójcy Przenajświętszej, później czas na indywidualne nawiedzanie Sanktuarium.  Kolacja i nocleg jw.

Pon. DZIEŃ 5 – BATALHA – ALCOBASCA – NAZARE 

Po mszy św. i po śniadaniu wyruszymy w podróż by odwiedzić dwa zespoły klasztorne w Batalha i Alcobasca ujęte ze względu na swoje piękno architektoniczne i bogatą historię – na liście UNESCO. Następnie pojedziemy do malowniczej nadmorskiej miejscowości Nazare, w którym mieści się pierwsze Sanktuarium Maryjne Portugalii. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek nad Oceanem Atlantyckim. Kolacja i nocleg w hotelu w Nazare.

Wt. Śr.- DZIEŃ 6 i 7– NAZARE

Dwa dni odpoczynku, plażowanie, spacery, relaks w Nazare. Kolacje i noclegi jw

Czw. DZIEŃ 8 – NAZARE – SANTAREM – LIZBONA

Po śniadaniu i spakowaniu bagaży wyjazd do Santarem Tam nawiedzimy kościół Cudu Eucharystycznego. Msza św. W drodze do Lizbony podjedziemy na najdalej wysunięty na zachód – skrawek Europy – na Cabo do Roca. Wieczorem mozliwość samodzielnych spacerów po Lizbonie lub fakultatywny udział w wieczorze popularnych i niezwykłych pieśni FADO. Kolacja i nocleg w Lizbonie.

Pt. DZIEŃ 9 – LIZBONA 

Autokarowy objazd pięknej Lizbony, po czym zwiedzimy najciekawsze obiekty tego miasta Nawiedzimy Katedrę, kościół Św. Antoniego, podjedziemy do dzielnicy Belem by tam nawiedzić niespotykanej piękności kościół Hieronimitów, stanąć przy Pomniku Odkrywców. Podjedziemy pod wielki posąg Chrystusa by z platformy widokowej podziwiać cała Lizbonę.  Czas na indywidualne spacery po Rua Augusta gościnnym deptaku Lizbończyków. Kolacja i nocleg jw.

Sob. DZIEŃ 10 – LIZBONA – POLSKA

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w  Lizbonie, odprawa i odlot do kraju.

KOSZT:    

ŚWIADCZENIA: /przeloty, przejazdy,  noclegi w hotelach ***, wyżywienie 2 x dziennie /bardzo syte/, 1 lunch w niedzielę, opłaty parkingowe, wstępy wirydaże Batalha, Alcobasca, Muzeum w Fatimie, Nazare, katedra i kolejka w Bradze, wjazd na platformę widokową Pomnika Chr. Króla, pilot/przewodnik,  tipy,  ubezpieczenie KL i NW/

CENA: Czyli 1800 PLN + 670 EUR + 90 EUR(płatne na miejscu w Portugalii)

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com