Home Pielgrzymka do Fatimy

Pielgrzymka do Fatimy

Pielgrzymka do Fatimy

Zostało przydzielone 4 dodatkowe miejsca na Pielgrzymkę do Fatimy.
Chętnych proszę o telefon 41 273 29 11

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela 

LIZBONA – AJUSTREL – FATIMA – BATALHA – ALCOBACA – NAZARE – REJS W PORTO – SANTIAGO DE COMPOSTELA – BRAGA – COIMBRA – MAFRA – CABO DE ROCA – CASCAIS

Termin: 07 – 14 XI 2017 r.             Koszt: 3400 zł + 100 Euro:

Tel. 512 105 555 – ks. Dariusz         email: darostep@gmail.com

Ilość miejsc ograniczona!

Fatima, zagubiona wioska w górach portugalskiej Estramadury stała się miejscem najważniejszych wydarzeń w dziejach świata początku XX wieku. Objawienia Matki Boskiej i przekazane przez Nią przesłanie odmieniło oblicze nie tylko Portugalii, ale także ludzi na całym świecie. Zapraszamy Państwa do odwiedzenia miejsca objawień w Cova da Iria, do zagłębienia się w historię trojga Pastuszków i przekazanych im Tajemnic. Zapraszamy w szczególnym czasie – 100 lecia objawień. Będzie to także cudowna podróż na zachodnie rubieże Europy i okazja spotkania się z dziejami i tradycjami Portugalii i hiszpańskiej Galicji, niezapomniane wrażenia jakie czekają na Państwa dzięki urzekającym krajobrazom, oszałamiającemu bogactwu zabytków, słońcu, powiewowi oceanu i niezwykłej gościnności mieszkańców. W czasie wizyty w hiszpańskim Santiago de Compostela będziecie państwo mieli okazję zanurzył się w średniowiecznych tradycjach pielgrzymowania i modlić się przy grobie Apostoła Jakuba.

Dzień 1: Wylot do Lizbony
Grupa spotyka się z pilotem o ustalonej godzinie w porcie lotniczym Warszawa – Okęcie na dwie godziny przed planowanym odlotem. Odprawa biletowo – bagażowa oraz odlot do Portugalii. Lądowanie w Lizbonie. Transfer do hotelu w Lizbonie. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: Lizbona
Zwiedzanie stolicy Portugalii – Lizbony, Kościoła p.w. Św. Antoniego, gdzie urodził się św. Antoni, perłę architektury portugalskiej – manueliński klasztor Hieronimitów, słynną wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Następnie przejedziemy do centrum Lizbony, urokliwymi uliczkami podejdziemy do Katedry gdzie od wieków szczególną czcią otaczany jest patron miasta – św. Wincenty oraz zamku św. Jerzego, skąd roztacza się wspaniała panorama na całą stolicę Portugalii. Przejazd do Fatimy, po kolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami. Nocleg.

Dzień 3: Aljustrel, Fatima
Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Aljustrel, gdzie znajdują się domy dzieci, którym objawiła się Matka Boża. Następnie weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej, urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Cova da Iria. Następnie udamy się do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas, których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie, nawiedzimy: Kaplicę Objawień – serce tego sanktuarium, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Wieczorem zakwaterowanie w Hotelu w Fatimie, obiadokolacja i nocleg. Wieczorem weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami.

Dzień 4: Batalha, Alcobaca, Nazare, Fatima
Rano po śniadaniu udamy się do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV – XVI wiek). Następnie udamy się do Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria wpisany na listę UNESCO. Stąd przejedziemy do Nazare wznoszącego się ponad falami oceanu. Na szczycie urwistej skały w średniowieczu powstało niewielkie miasteczko Sitio. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki N.M.P. oraz wielu cudów. Nazare sławne jest również jako kurort chlubiący się z powodu szerokiej, piaszczystej plaży. Wieczorem wrócimy do Fatimy. Wieczorem, po kolacji uczestniczyć będziemy w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami.

Dzień 5: Rejs w Porto, Santiago de Compostela
Śniadanie w hotelu. Następnie przejedziemy do Hiszpanii do Santiago de Compostela. Po drodze zatrzymamy się w Porto, największego miasta w północnej Portugalii, sięgającego korzeniami czasów rzymskich, cudownie zlokalizowanego na zboczach wzgórz otulających ujście rzeki Douro do oceanu. Zasmakujemy widoków miasta w czasie rejsu po „Złotej Rzece”. Następnie przejedziemy do Santiago de Compostela. Nawiedzimy Katedrę, w której znajdują się relikwie Jakuba Apostoła, zobaczymy słynny Portyk Chwały oraz drzwi otwierane tylko w Roku Jubileuszowym. Nawiedzimy także kryptę w której oddamy cześć Apostołowi Jakubowi. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: Bom Jesus – Braga, Coimbra, Fatima
Rano, po śniadaniu wyjedziemy z Santiago de Compostela. Po drodze zatrzymamy się na obrzeżach miasta Bragi – dawnej siedziby Prymasa Portugalii. Nawiedzimy sanktuarium Bom Jesus, co oznacza Sanktuarium Dobrego Jezusa z Góry, do sanktuarium prowadzą słynne, blisko 116 metrowe schody. Następnie przejedziemy do Coimbry, historycznej stolicy Portugalii z założonym w 1290 r. uniwersytetem ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Po zakończonym zwiedzaniu wrócimy do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem uczestniczył będziemy w przepięknym nabożeństwie różańcowym z lampionami. Nocleg.

Dzień 7: Mafra, Cabo da Roca, Cascais
Rano, po śniadaniu przejedziemy do Mafry, niewielkiej miejscowości położonej na północ od Lizbony, gdzie zobaczymy Palacio e Convento De Mafra (Pałac w Mafrze), gdzie podziwiać będziemy barokowe wnętrza. W tym dniu udamy się także na Cabo da Roca – przylądek, który jest najdalej wysuniętym na Zachód punktem Europy. Jest to skalisty cypel z latarnią morską, wznoszący się na wysokość 140 m ponad falujący Atlantyk, z którego roztacza się przepiękny widok na bezkresny ocean. Następnie przejedziemy trasą nadmorską, zatrzymując się na odpoczynek w miejscowości Cascais. Wieczorem przyjedziemy do hotelu w ok. Lizbony. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8: Portugalia – Warszawa
Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Lizbonie. Odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Polski. Lądowanie na lotnisku Warszawa-Okęcie. Zakończenie pielgrzymki.

Uwagi:

Przelot portugalskimi liniami lotniczymi TAP PORTUGAL na trasie Warszawa – Lizbona – Warszawa; Transfery klimatyzowanym autokarem na trasie całej pielgrzymki;
7 noclegów w hotelach *** (pokoje 2 –osobowe z łazienkami); Wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji; Ubezpieczenie Signal Iduna: KL (10 000 EUR) i NNW (7 000 PLN), choroby przewlekłe; Opiekę polskojęzycznego pilota; Codzienna Msza Św.;
Cena nie zawiera: dopłaty do pokoju 1-osobowego- 130 euro; opłaty do ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z pielgrzymki (4,14% ceny pielgrzymki) – płatne tylko w dniu zapisu na pielgrzymkę;
transferu autokarem na lotnisko w Warszawie i z powrotem;

Author: admin

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com