Home Pielgrzymka autokarowa na Podlasie 2021

Pielgrzymka autokarowa na Podlasie 2021

Pielgrzymka autokarowa na Podlasie 2021

W sobotę 28 sierpnia odbyła się pielgrzymka autokarowa do pięknych miejsc południowego Podlasia.  Grupa ponad 60 osób na czele z ks. Karolem, modląc się o jedność chrześcijan i pokój na świecie, odwiedziła m.in. Święta Górę Grabarkę, nazywaną Jasną Górą Polskiego Prawosławia. Mnóstwo pięknych doświadczeń zyskali pielgrzymi po odwiedzeniu  Sanktuarium Męczenników Podlasia w Pratulinie, gdzie zobaczyli bardzo ciekawy film dokumentalny i wysłuchali poruszającej prelekcji kustosza sanktuarium ks. Jacka Guza. Uniccy męczennicy są także i dla nas na dzisiejszy czasy wyjątkowymi świadkami wierności Ewangelii i Kościołowi. Oddając swoje życie w obronie wiary, broniąc swojej świątyni pokazują nam jak bardzo potrzeba żywej i niezachwianej wiary. O to szczególnie modliliśmy się przy relikwiach bł. Wincentego Lewoniuka oraz jego towarzyszy – męczenników pratulińskich. Bardzo głębokie doświadczenie spotkania z cudownym wizerunkiem MB Kodeńskiej odcisnęło się w sercach pielgrzymów. W  Sanktuarium MB Kodeńskiej uczestniczyli w Eucharystii a następnie oprowadzeni przez przewodników poznali historię tego świętego miejsca i niezwykle tajemniczą i barwną historię obrazu kodeńskiego. Na zakończenie pielgrzymki uczestników czekała ciekawa atrakcja a mianowicie odwiedziny serialowych Wilkowyj czyli parafii i miejscowości Jeruzal. Ksiądz Proboszcz parafii św. Wojciecha w Jeruzalu opowiedział pielgrzymom historię parafii oraz liczne ciekawostki związane z powstawaniem serialu Ranczo w jego kościele i parafii. Mnóstwo radości wywołało to spotkanie z miejsce, które dotychczas wielu mogło zobaczyć na ekranach telewizorów. Nie mogło zabraknąć zdjęć na słynnej, niebieskiej ławeczce przed sklepem. 

 

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com