Home Peregrynacja Obrazu

Peregrynacja Obrazu

PEREGRYNACJA OBRAZU MB WSPOMOŻYCIELKI PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN W NASZEJ PARAFII

Od soboty 16 listopada gościmy w naszej parafii wizerunek Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Powitanie wizerunku odbyło się w sobotę przed Mszą Świętą o godz. 17.00. Tego dnia po Mszy Św. o godz. 18:00 odmówiliśmy 3 części różańca, koronkę do Bożego Miłosierdzia i Apel Jasnogórski o 21:00.

Z inicjatywy Rycerzy Kolumba rozpoczynamy peregrynacje ikony Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan w naszej parafii. Ikonę na zamówienie Rycerzy Kolumba wykonał słynny ikonograf Fabrizio Diomedi. Natomiast Abp Jean-Clément Jeanbart, melchicki arcybiskup Aleppo, poświęcił kilkadziesiąt kopii ikony Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. W oparciu o Ten Obraz, Zakon Rycerzy Kolumba na całym świecie rozpoczął nowy program modlitewny w intencji Chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie.

Codziennie miliony Chrześcijan na całym świecie doświadczają różnorakich prześladowań i dyskryminacji, lecz rzadko ten fakt jest zauważalny w naszym codziennym życiu. Dla uciskanych Chrześcijan bardzo ważne jest wsparcie i zrozumienie okazywane ze strony współwyznawców z całego świata. Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan, jest okazją nie tylko do wsparcia modlitewnego, ale również zachętą do poczynienia refleksji, czy i my w różnych sytuacjach, bylibyśmy gotowi do dania świadectwa wiary.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy przy obrazie Matki Bożej za naszych braci prześladowanych z powodu wiary na całym świecie.