Home Pasterka – zaczęło się

Pasterka – zaczęło się

Pasterka – zaczęło się

Uroczystości Bożego Narodzenia zawsze towarzyszy sprawowana o północy Msza święta, zwana pasterką. W naszym kościele Eucharystię pasterkową sprawował ks. infułat Stanisław Pindera, który również wygłosił podczas niej homilię. Ks. Proboszcz zacytował między innymi wypowiedź aktora Roberto Benigniego: „Czas ucieka i podstawowym problemem ludzkości od dwóch tysięcy lat pozostaje wzajemna miłość. Tylko że aktualnie jest to apel coraz pilniejszy i niezwykle palący. I kiedy dziś słyszymy znowu, że mamy się wzajemnie miłować, wiemy, że nie mamy już wiele czasu. Musimy się pospieszyć. Spieszmy się kochać. Kochamy zawsze za mało i zbyt późno. Spieszmy się kochać, ponieważ u kresu życia osądzeni zostaniemy z miłości”. I my również idziemy do Betlejem gdzie uczymy się kochać. To Dzieciątko, które się narodziło przyszło z niczym. Nie przyszło z władzą polityków, pieniądzem bogaczy, mądrością profesorów, z technologiami inżynierów, z duszpasterskim zapałem. Przyszło z niczym. W ubóstwie, otoczone prostymi ludźmi. Udowadnia nam, że Bóg jest bliski i dostępny dla każdego człowieka, albowiem „tak Bóg umiłował świat, ze syna swego Jednorodzonego dał aby każdy, kto w niego wierzy, nie zginął ale miał życie wieczne”. Podczas Eucharystii harcerze w procesji z darami przynieśli Betlejemskie Światełko, które płonie w naszej szopce przygotowanej przez Ruch Rodzin Nazaretańskich oraz p. Adama Ziemnickiego. Oprawę muzyczną podczas pasterki zapewnił chór parafialny „MERIDIES”.

Author: admin

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com