Home Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli

Około dwóch tysięcy starachowiczan wzięło udział w dziewiątym Orszaku Trzech Króli, który w poniedziałek 6 stycznia przeszedł ulicami miasta. Bardzo wysokiej frekwencji nie przeszkodziła lekko mroźna, zimowa pogoda. Orszak wyruszył w południe sprzed kościoła Wszystkich Świętych w Starachowicach na plac Pod Skałkami. Utrwaliła się już tradycja starachowickiego Orszaku Trzech Króli. Prowadzili go Rycerze Kolumba, którzy od lat są głównymi organizatorami wydarzenia. Są wspierani przez kilka instytucji i organizacji Starachowic, a także wielu sponsorów. 

W tym roku patronat nad imprezą objęli: poseł Agata Wojtyszek, prezydent Starachowic- Marek Materek, ksiądz infułat Stanisław Pindera- rezydent parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Piotr Babicki – starosta starachowicki. Pani poseł i starosta uczestniczyli w całym orszaku, poczynając od Mszy św. w kościele Wszystkich Świętych do ostatniego punktu programu na placu Pod Skałkami. W orszaku poszły też zwierzęta z cyrku Arena: młody wielbłąd, kucyk i koń. Po drodze trzej królowie spotkali Heroda, który chciał się dowiedzieć, dokąd zmierzają trzej wędrowcy. Na skwerze Zbigniewa Rachtana „Halnego”, koło fontanny, doszło do inscenizacji walki dobra ze złem, przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 9. Dobro zwyciężyło.

 

Trzej Królowie dotarli do stajenki na placu Pod Skałkami, gdzie czekali na nich Jezus, Maryja i Józef oraz śpiewający aniołowie, których zagrały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 i nr 13.

W orszaku, na czele przeszli trzej królowie: Kacper- Mariusz Zaborski, Melchior- Piotr Styczeń i Baltazar- Łukasz Hamera

Zobacz: https://starachowice.naszemiasto.pl/tlumy-na-starachowickim-orszaku-trzech-kroli-zdjecia/ar/c1-7495513

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com