Home Opłatek animatorów

Opłatek animatorów

„W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta (…)”…
…tym fragmentem Ewangelii według świętego Łukasza animatorzy Ruchu Światło-Życie naszej parafii rozpoczęli 23 grudnia wspólną wigilię. Po jego odczytaniu ksiądz Damian Spiżewski złożył wszystkim zebranym serdeczne bożonarodzeniowe życzenia. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnego dzielenia się opłatkiem. Indywidualne składanie życzeń trwało…. ponad godzinę, z uwagi na dużą liczbę przybyłych animatorów, posługujących obecnie, a także studentów mocno związanych z naszą parafią. Każdy z nas nie omieszkał podzielić się z innymi czymś smakowitym, co sprawiło, że wigilijny stół uginał się pod różnego rodzaju ciastami, sałatkami, wypiekami, a nawet śledziami. Po uwiecznieniu tego spotkania na wspólnym, grupowym zdjęciu nadszedł czas na dzielenie się prezentami. Ksiądz Damian zatroszczył się, aby każdy animator mógł rozsądnie zaplanować sobie czas w nowym roku podarowując nam kalendarze. Symbolem naszej wdzięczności stały się kije trekkingowe, które wywołany u naszego duchownego… niemałą radość. Oby więcej takich spotkań!