Home Ogłoszenia na 14 V 2017 r.

Ogłoszenia na 14 V 2017 r.

Ogłoszenia na 14 V 2017 r.

5 niedziela WIELKANOCNA – „A” – 14.05.2017 r.

 1. Dzisiaj o godz. 12.30 dzieci kl 3. przeżyją uroczystość I Komunii Św. Dziękujemy Rodzicom tych dzieci za przygotowaniu kościoła oraz ofiarę na dywan ślubny. Dzieci przez cały tydzień, w strojach komunijnych, przychodzą do kościoła o godz. 17.30 na Nabożeństwo Majowe i Mszę św. Jest to tzw. Biały Tydzień, podczas którego dzieci:
  •w poniedziałek podziękują Rodzicom i wychowawcom,
  •we wtorek pomodlą się za swoje babcie i dziadków,
  •w środę oddadzą się w opiekę Matce Bożej,
  •w czwartek pomodlą się o nowe powołania kapłańskie i zakonne,
  •w piątek złożą przyrzeczenie abstynencji i otrzymają pamiątkowe obrazki komunijne.
  W piątek od godziny 15.45 będą wykonywane zdjęcia dla tych dzieci.
 1. W piątek 19 V o godz. 19:00 w sali pod kościołem odbędzie się spotkanie osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii.
 2. Od soboty do poniedziałku będziemy przeżywać w naszej parafii Wizytację Kanoniczną  Księdza Biskupa Henryka Tomasika, której celem jest m.in. zapoznanie się z całością działań duszpasterskich. Rozpocznie się ona w sobotę 20 maja na mszy św o godz. 18:00. Bezpośrednio po mszy odbędzie się spotkanie z wszystkimi grupami parafialnymi.
  W niedziele 21 V, Ks. Biskup wygłosi homilię na każdej mszy św., a o godz. 12:30 udzieli sakramentu Bierzmowania. Natomiast w poniedziałek 22 V odwiedzi Szkołę Podstawową i Gimnazjum i spotka się z nauczycielami.
 3. Obowiązkowa zbiórka wszystkich ministrantów przed wizytacją biskupią w sobotę o godz. 11.00. Prosimy rodziców i dziadków o dopilnowanie obecności chłopców.
 4. Zapraszamy do udziału w X pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Krzyża Świętego pod hasłem tego roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”. Wymarsz spod kościoła 10 VI o godz. 6:00, powrót autokarami około godz. 18:00. Zapisy w zakrystii.
 5. W 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, organizujemy w dniach od 7-14 XI samolotową Pielgrzymkę do Fatimy i grobu św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela. Szczegółowy program jest wyłożony na stoliku pod chórem i umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii. Zapisy w zakrystii.
 6. Gorąco zapraszamy dzieci z klas od III – V do udziału w Wakacyjnej Oazie Parafialnej, która odbędzie się w dniach 5-12 sierpnia w Kotlinie Kłodzkiej. Więcej informacji na stronie internetowej oraz u ks. Karola.
 7. W nowym numerze „Gościu Niedzielnym” przeczytamy:
  • o tym, że 13 maja mija sto lat od pierwszego objawienia fatimskiego. Jak to się stało, że Kościół dał wiarę świadectwu trzech niepiśmiennych dzieci, które w 1917 roku miały kolejno dziesięć, dziewięć i siedem lat?
  • oraz próba odpowiedzi na pytanie: Dlaczego jeśli Bóg chce uzdrawiać, to nie uzdrawia wszystkich?
 8. W kalendarzu liturgicznym wspominamy we wtorek – św. Andrzeja Bobolę.
 9. 10.Troskę o nasz kościół przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy rodzicom młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania.

Author: admin

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com