Home Ogłoszenia 25 VI 2017

Ogłoszenia 25 VI 2017

Ogłoszenia 25 VI 2017

12 niedziela zwykła – „A” – 25 – 06 – 2017 r.

  1. Zapraszamy codziennie do piątku włącznie na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17:30.
  1. We wtorek Uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy. To dzień naszego odpustu parafialnego – imieniny naszej Patronki. Msze św. będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00 i Suma Odpustowa o godz. 18:00, która odprawi i homilie wygłosi ks. prał. Wiesław Taraska. Uroczystą sumę poprzedzi nabożeństwo czerwcowe z nowenną i procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszamy wszystkie dziewczynki, szczególnie te które miały I Komunie i rocznice  do sypania kwiatów. Wszystkich ministrantów naszej parafii zapraszamy do asysty na godzinę 18.00. Prosimy rodziców o przypomnienie i zachęcenie dzieci do uczczenia naszej Patronki.
    Dziękujemy za wszelki – „Dar serca”, złożony z racji naszego wspólnego święta, przeznaczymy na uregulowanie za remont posadzki kościoła i kaplicy. Do wszystkich parafian zostały skierowane zaproszenia na naszą uroczystość, jednak gdyby z różnych przyczyn takie zaproszenie nie dotarło, lub gdybyśmy chcieli przekazać je komuś bliskiemu czy rodzinie i zaprosić na nasze święto parafialne, to są jeszcze wyłożone na stoliku pod chórem.
  1. Rozpoczęły się wakacje, dlatego pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii, a także o tym aby zaplanować sobie mszę św. w niedziele szczególnie kiedy wyjeżdżamy do rodziny czy na odpoczynek. W naszej parafii każdy, kto z ważnych przyczyn nie może być na mszy św w niedzielę, a uczestniczy we mszy św. w sobotę o godz. 18:00 – wypełnia obowiązek obecności na mszy św. niedzielnej. W miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu msza św. niedzielna, z godz. 18.00 (od przyszłej niedzieli) zostaje przeniesiona na godz. 20.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w wakacyjne niedziele będzie odbywała się od godz. 19.30. Przez całe wakacje msze św. w ciągu tygodnia (od 1 lipca) będą sprawowane o godz. 6.30 i godz. 18.00. Kancelaria parafialna czynna będzie w wakacje bezpośrednio po mszy św. o godz. 18:00. Pragniemy również przypomnieć, że pomimo upalnych dni szczególnie wakacyjnych, w świątyni obowiązuje strój godny tego miejsca. Ze względu na szacunek tego miejsca modlitwy i skupienia, chciejmy brać odpowiedzialność nie tylko za swój ubiór lecz również przychodzących do tej świątyni. 
  1. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” o 140 rocznicy objawień w Gietrzwałdzie.
  1. W kalendarzu liturgicznym: w środę – św. Ireneusza, w czwartek św. Piotra i Pawła.
  1. Dziękujemy dwom parafiankom z ul. Emilii Plater za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii oraz mieszkańcom tej ulicy za ofiarę 280 zł na potrzeby parafii. Msza święta w ich intencji będzie sprawowana 5 VII o godz. 18:00. Troskę o nasz kościół przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Wysockiego 1. Dziękujemy też Rycerzom Kolumba za pomalowanie podstawek pod ławki w kościele.
    Kierujemy także prośbę do wszystkich którym zależy na pięknie otoczenia naszej świątyni o pomoc w pielęgnowaniu kwiatów, które aby pięknie wyglądały wymagają systematycznej troski. Bardzo serdecznie dziękujemy osobom, które już teraz troszczą się o kwiaty i prosimy o pomoc i zaangażowanie się kolejnych osób.

Author: admin

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com