Home Ogłoszenia 18 VI 2017 r.

Ogłoszenia 18 VI 2017 r.

Ogłoszenia 18 VI 2017 r.

11 niedziela zwykła – „A” – 18 06 2017 r.

 1. Zapraszamy w Oktawie Bożego Ciała na nabożeństwa czerwcowe i procesje eucharystyczne o godz. 17:30. W czwartek na zakończenie oktawy zostaną poświęcone wianki, wykonane z kwiatów i ziół leczniczych, które przypominają nam, że są darem Bożym służącym ludziom i wszelkim stworzeniom. Podczas święcenia ziół wznoszone są modlitwy o dobre zbiory. Wianki wkłada się za obrazy świętych lub umieszcza nad oknami. Bardzo prosimy, aby rodzice czy dziadkowie wraz z dziećmi przygotowali wianki i opowiedzieli im o tej pięknej polskiej tradycji.
 2. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się przy budowie ołtarzy na Boże Ciało. Dziękujemy Panu leśniczemu za przygotowanie brzózek do ołtarzy, a Panu Jerzemu Łągiewce i Stanisławowi Sadło za przywiezienie ich do ołtarzy. Dziękujemy parafianom przygotowującym pierwszy ołtarz za kwiaty, które po procesji zostały przyniesione na plac kościelny. Przy tej okazji bardzo prosimy o pomoc w utrzymaniu kwiatów na terenie kościoła. Dziękujemy także mieszkańcom 6-września i Al. Wyzwolenia przygotowującym II ołtarz za ofiarę 300 zł na potrzeby parafii. Msza św w ich intencji odbędzie się 9 VIII o godz. 18:00, natomiast msza św. w intencji wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała będzie sprawowana w niedziele 25 VI o godz. 10:00.
 1. W czwartek z racji 22 dnia miesiąca przed mszą św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Natomiast o godzinie 18.00 odbędzie się msza św. na zakończenie roku szkolnego, katechetyczny i formacyjnego, na którą serdecznie zapraszamy dyrekcję Szkoły Podstawowej i Gimnazjum ze wszystkimi nauczycielami i pracownikami, rodziców, młodzież i dzieci. Wspólnie podziękujemy Bogu za ten rok nauki i poprosimy o błogosławieństwo na czas wakacji. Wakacyjny odpoczynek rozpocznijmy czystym sercem, dlatego zachęcamy aby skorzystać z sakramentu spowiedzi w środę od godz. 17:00 – 18:00. Zapraszamy na tę mszę św. także dzieci, młodzież i dorosłych należących do grup parafialnych: ministrantów, scholę, chór parafialny, oazę, rodziny Domowego Kościoła, Rodziny Nazaretańskie, Rycerzy Kolumba, Rodzinę Różańcową, zespół parafialny Caritas. Po mszy św. nagrodzimy osoby szczególnie zaangażowane w życie naszej parafii oraz podziękujemy za działalność tegorocznym maturzystom. Później odbędzie się grill i zabawy na placu kościelnym, a także wystąpi „Kapelia Sołtysa z Wąchocka”.
 1. Zbliża się czas naszego odpustu parafialnego, który w tym roku odbędzie się we wtorek 27 czerwca, a także jubileuszu 35 lat powstania naszej Parafii. W przyszły poniedziałek o godz. 18:00 pomodlimy się w intencji wszystkich zmarłych fundatorów i budowniczych naszego kościoła. We wtorek 27 VI o godz. 18:00 uroczystą msze św. jubileuszową odprawi ks. prał. Wiesław Taraska, proboszcz Parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu. Do wszystkich parafian utrzymujących wieź z naszym kościołem – dostarczone zostaną zaproszenia z programem odpustu. Dziękujemy również za – „Dar serca”, złożony z racji naszego święta, który w tym roku przeznaczymy na uregulowanie rachunku za remont posadzki kościoła i kaplicy.
 1. Pielgrzymom z Armenii i Gruzji dziękujemy za dar serca w postaci kadzielnicy wraz z akcesoriami. Pielgrzymka była bardzo udana i przyniosła niezapomniane przeżycia. Pielgrzymi pamiętali w modlitwie za wszystkich, którzy polecali się ich pamięci i dziękują rownież za modlitwę.
 1. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego”:
  •  o ciekawej migracji ze wschodu;
  •  o przesłaniu Fatimy, która kwestię zbawienia stawia na ostrzu noża;
  W „Małym Gościu” dodatek – najnowsza płyta Arki Nowego.
 1. W kalendarzu liturgicznym: w środę – św. Alojzego Gonzagi, w piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę – św. Jana Chrzciciela.
 1. Dziękujemy parafianom z ul. Langiewicza za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii oraz kwiaty i środki czystości na potrzeby parafii. Msza święta w ich intencji będzie sprawowana 30 VIII o godz. 18:00. Troskę o nasz kościół przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Emilii Plater.
 1. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Juliana Czechowskiego. Jego duszę, a także naszych bliskich zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

Author: admin

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com