Home “Obietnica” – Jasełka Bożonarodzeniowe

“Obietnica” – Jasełka Bożonarodzeniowe

“Obietnica” – Jasełka Bożonarodzeniowe

Pomimo pandemii koronawirusa młodzież oazowa z parafii MB Nieustającej Pomocy w Starachowicach przygotowała przedstawienie jasełkowe, które zostało wystawione w wieczór wigilijny między pasterkami. (w parafii na Wanacji sprawowana jest pasterka dla dzieci o 21 oraz pasterka o północy) Przedstawienie było oparte na tekstach Pisma Świetego i poza klasycznymi scenami ukazano Boże Narodzenie jako wypełnienie Bożych zapowiedzi o przyjściu Mesjasza. Zostały przedstawione m.in. postacie proroków Izajasza i Micheasza oraz Maryi jako Niewiasty depczącej głowę Węża. Scenariusz przygotowali młodzi oazowicze wraz z ks. Karolem – wiakriuszem parafii. Podczas jasełek zaśpiewały dzieci z parafialnej scholi ubrane w anielskie stroje. Na zakończenie przedstawienia młodzieży i dzieciom podziękował proboszcz parafii ks. Andrzej Kania. „Poprzez nasze Jasełka chcieliśmy – pomimo pandemii  – pomóc parafianom w lepszym, bardziej Bożym przeżyciu tych świąt Narodzenia Pańskiego” – mówi Iga Hamera, animatorka odpowiedzialna za przygotowanie przedstawienia.

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com