Home Oaza Parafialna w Tatrach

Oaza Parafialna w Tatrach

Oaza Parafialna w Tatrach

Grupa ponad 20 osób z młodzieży naszej parafii wraz z opiekunami postanowili w czasie zimowych ferii przezyć Parafialną Oazę Modlitwy w Murzasichlu. W drodze na Podhale zatrzymali się w Krakowie, gdzie oprócz Zamku Królewskiego na Wawelu i spaceru przez Stare Miasto mieli okazję zobaczyć Pałac Arcybiskupów Krakowskich na Franciszkańskiej 3 oraz o równej godzinie 12:00 usłyszeć hejnał z wieży Kościoła Mariackiego. Wśród miejsc które zobaczyli była m. in. Bachledówka, gdzie swoje wakacje przeżywał wielokrotnie Prymas Tysiąclecia, sakntuarium MB Królowej Tatr na Wiktorówkach, czy Pustelnię św. Brata Alberta na Kalatówkach. Wjechali wyciągiem krzesełkowym na Gubałówkę oraz nawiedzili najstarszy kościół w Zakopanem oraz cmentarz na Pęksowym Brzysku, gdzie pochowani są zasłużeni zakopiańczycy m.in. Kornel Makuszyński. W czwartek na Termach Bania zażywali kąpieli termalnych a wieczorem odbył się tradycyjny kulig z ogniskiem z kiełbaskami. W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć spotkania z Przyjacielem Młodych św. Janem Pawłem II w Krakowskim Sanktuarium. Każdy dzień był opleciony poranną i wieczorną modlitwą brewiarzową. Codzienne spotkania w grupach fromacyjnych pomogły w głębszym spojrzeniu na wiarę i ludzi, którzy dla młodego człowieka są wzorem zaufania Bogu. To był niezwykły czas spotkania we wspólnocie, modlitwy oraz zobaczenia wilu ciekawych miejsc. 

Relacja z każdego dnia: https://www.instagram.com/parafia.starachowice/

 

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com