Home (Nie)podległa w Maryi

(Nie)podległa w Maryi

(Nie)podległa w Maryi

W Święto Niepodległości w parafii MB Nieustającej Pomocy młodzież oazowa przygotowała i przeprowadziła wieczorny montaż słowno-muzyczny pt: “(Nie)podległa w Maryi”, który obrazował historię chrześcijaństwa w Polsce oraz obecność w niej obrazu MB Częstochowskiej, której 300 rocznicę koronacji obchodzimy w tym roku. Autorem scenariusza i reżyserem był ks. Karol Kostecki. W wieczornicy można było zobaczyć zakonników – paulinów, króla i królową, biskupa Stanisława, polskich poetów ale widzowie mieli okazję zobaczyć scenę przedstawiającą kradzież obrazu Matki Bożej oraz obronę Jasnej Góry. Sceny były przeplatane komentarzami, recytacjami oraz pieśniami patriotycznymi i religijnymi. Wieczornicę zakończyliśmy modlitwą i Apelem Jasnogórskim,

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com