Home Niedziela ŚDM w naszej parafii

Niedziela ŚDM w naszej parafii

Niedziela ŚDM w naszej parafii

DSC_6888Podczas Mszy Świętej o godzinie 12.30 niewątpliwie zrobiło się egzotycznie. Mszy świętej przewodniczyli kapłani pochodzący z Demokratycznej Republiki Konga. Oprawę muzyczną zapewniły siostry zakonne oraz młodzież z tego kraju. Okazję zaśpiewania miały podczas tej Mszy również słowiańskie ludy. Nasza schola razem z młodzieżą z Ukrainy z miasta Bar wykonali dwie piosenki, m.in. Hymn Światowych Dni Młodzieży. Eucharystia sprawowana był w afrykańskim języku suahili. Uczestniczenie w takiej Eucharystii pokazuje powszechność i uniwersalność Kościoła Katolickiego a także radość przeżywania swojej wiary przez wyznawców Chrystusa.

Author: admin

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com