Home Książka Jubileuszowa o Ks. Infułacie

Książka Jubileuszowa o Ks. Infułacie

Książka Jubileuszowa o Ks. Infułacie

„Dla takich chwil warto żyć”.

Jest wiele racji które sprawiają że słowo „chwila” jest Księdzu Infułatowi Stanisławowi Pinderze szczególnie bliskie. I choć tak często wydaje się powszechnie, że chwila to przecież tak niewiele, tak znikomy ułamek czasu, ulotny moment, to jednak właśnie chwile stanowią o naszym życiu wyznaczając jego rytm. Gdy 27 czerwca 2019 r. przyszła chwila zmiany na urzędzie proboszczowskim parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach, to od jej Ojca i Prekursora usłyszeliśmy słowa: „Dla takich chwil warto żyć”. Sześćdziesiąt dwie osoby włączyły swój wysiłek w wypowiedzenie tego, co wydaje się być powszechnie znane i wiadome w życiu kościoła radomskiego o Człowieku któremu dano imię Stanisław. Tak jak wprawiony portrecista stara się na płótnie lub na dwuwymiarowym kawałku papieru fotograficznego utrwalić nie tylko zewnętrzne rysy, ale wydobyć także to, co jest niematerialne, co nie ma kształtu ani koloru a czym jest wnętrze człowieka tak również każdy z autorów posługując się wprawnie pędzlem słowa i z wyobraźnią mieszając kolory odważnie nakreślił jakiś rys powszechnie znanego portretu Księdza Infułata Stanisława Pindery. 

W kadrach tej „kwadryptykowej” publikacji dedykowanej Dostojnemu Jubilatowi uchwyconych zostało wiele ważnych i niezapomnianych chwil, aby wydobyć z nich wielość otrzymanych przez niego darów, talentów, charyzmatów i pasji. Każdy z poszczególnych Autorów tej publikacji będąc głęboko przekonany o słuszności podjętej ostatecznie przed pięćdziesięciu laty decyzji diakona Stanisława, pozostawił w tej książce oprócz rozwiniętej refleksji na dany temat coś więcej, co jak mówił sam Jubilat „nie da się w życiu owinąć wstążką”. Tym czymś, tym prezentem, jest oczywiście niemająca sobie równych wartość osobistego świadectwa, która duchowemu portretowi Człowieka, któremu dano imię Stanisław, nadaje niepowtarzalnej oryginalności.

Cóż powiedzieć o samym Jubilacie, który bezgranicznie zawierzył miłości Jezusowej i Matce Najświętszej, jeśli nie to, co na różny sposób zostało dostrzeżone przez zacnych autorów. A więc, że jest on charyzmatycznym Kapłanem „widzenia odważnego i głębszego”, Proboszczem – Kapłanem i Gospodarzem, człowiekiem wielkiej fantazji i równie wielkiego realizmu, niepowtarzalnym, prawdziwym Interim Manager czyli „Człowiekiem od zadań specjalnych”, profesjonalnym „Kolarzem”, kochającym troskliwym Ojcem, pewnym przewodnikiem po drogach wyznaczonych przez Ewangelię, niestrudzonym budowniczym, współbratem Communio in Christo, polskim Mc Givney’em, pasjonatem wysokich lotów, Ambasadorem Absolutu i Stróżem poranka, dzięki któremu czujemy się pewniej w naszej wędrówce do Boga. 

Kapłaństwo w swojej istocie nie jest ani srebrne ani złote tylko Chrystusowe i to właśnie on najwyższy Kapłan Jezus Chrystus Wybiera niektórych uczniów aby w jego imię publicznie wykonywali w kościele posługę Kapłańską dla dobra ludzi. Za wszelkie dobro, które Bóg w Księdzu Infułacie na naszych oczach dokonał i wciąż dokonuje chcemy jeszcze raz wspólnie wyznać „Bogu niech będą dzięki! Ad multos annos!

Epilog, ks. dr hab. Sylwester Jaśkiewicz

Książkę można nabyć w parafialnym sklepiku Caritas w niedziele po każdej Mszy św. 

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com