Home Koncert dziękczynny za beatyfikację Prymasa 2021

Koncert dziękczynny za beatyfikację Prymasa 2021

Koncert dziękczynny za beatyfikację Prymasa 2021

W niedzielny wieczór 12 września wspaniałe przeżycia zapewnił mieszkańcom Starachowic koncert „Samemu Bogu przez Maryję”, który odbył się w parafii MB Nieustającej Pomocy. Wydarzenie było poświęcone Błogosławionemu Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu i stało się jednocześnie dziękczynieniem za dar nowych błogosławionych. W koncercie wystąpili: sopranistka Paulina Jabłonka; akompaniatorka (znana klawesynistka i pianistka) Elżbieta Kulińska; kameralny chór “Belcanto” pod dyrekcją Krzysztofa Zajchowskiego;a słowem błogosławionego kardynała podzieliła się Anna Babicka. Koncert będący wyrazem wdzięczności Panu Bogu za Prymasa Wyszyńskiego zachęcił uczestników do pogłębiania jego myśli i nauczania. Na zakończenie słowo do zgromadzonych wypowiedział Proboszcz Parafii ks. Andrzej Kania podkreślając, że w życiu nowych błogosławionych wypełniły się słowa niedzielnej Ewangelii „jeśli kto chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech mnie naśladuje”. Następnie wykonawcy i widzowie udali się do tablicy pamiątkowej umieszczonej w murze parafialnym w 2002 roku przez starachowickich harcerzy, gdzie pomodlili się za wstawiennictwem bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego za naszą ojczyznę. Na zakończenie głos zabrała parafianka, pani poseł Agata Wojtyszek, która wraz ze starostą starachowickim Piotrem Babickim i prezydentem miasta Starachowice Markiem Materkiemobjęła patronatem to wydarzenie. 
 
 

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com