Home Kolęda 2020/2021

Kolęda 2020/2021

 

Z powodu pandemii niemożliwe są wspólne spotkania duszpasterskie w waszych domach. Dlatego w tym roku wizyta duszpasterska, nazywana kolędą będzie miała odmienny charakter. Do wszystkich parafian zostały rozniesione życzenia świąteczne i plan Kolędy, gdyby jednak nie dotarły można zabrać życzenia wyłożone w kopertach na stoliku pod chórem. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w rozniesieniu zaproszeń. W tym roku Kolęda będzie przebiegać w sposób następujący. Już w przyszłą niedzielę 27 grudnia w Uroczystość Świętej Rodziny podczas Mszy Świętej o godz. 12:30 będziemy transmitować na naszym parafialnym Facebooku inaugurację kolędy w naszej parafii. Zaproszenie do łączności poprzez transmisję kierujemy szczególnie do seniorów i osób w kwarantannie. Od 28 grudnia zapraszamy na Msze Święte Kolędowe w intencji rodzin i mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii ze specjalnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godz. 17:00 w kościele w pełnym bezpieczeństwie sanitarnym. Przyjdźcie w wyznaczonym terminie – o ile to możliwe całą rodziną – byśmy wspólnie mogli pomodlić się o błogosławieństwo Boże na kolejny rok życia dla Was. Na zakończenie Mszy Świętej kolędowej otrzymacie wodę święconą w specjalnie przygotowanych buteleczkach aby dopełnić obrzędu w swoich domach poprzez pokropienie oraz obrazek św. Józefa, którego opiece będziemy się powierzać na Mszach Kolędowych. 

Terminarz:

DATA

ADRES

28 XII (poniedziałek) 6 września, Wysockiego 1
29 XII (wtorek) Smugowa, Wysockiego 2
30 XII (środa) Myśliwska, Wysockiego 3
2 I (sobota) Żytnia, Ustronie, Magiczna, Wysockiego 4
4 I (poniedziałek) Łączna, Wysockiego 5, 6, 8, domy prywatne
5 I (wtorek) Al. Św. Jana Pawła II (blok i domy), Chłopickiego, Wanacja, Paderewskiego, Lutosławskiego,
7 I (czwartek) Jelenia, Wysockiego 7, 9,11,13,15,17,19
8 I (piątek) Nurta, Robota, Prądzyńskiego 3, 5
9 I (sobota) Południowa, Letnia, Lubianka, Prądzyńskiego 4, 6
11 I (poniedziałek) Sybiraków, Hauke Bosaka 1
12 I (wtorek) Langiewicza, Hauke Bosaka 2
13 I (środa) Emilii Plater, Hauke Bosaka 3
14 I (czwartek) Mierosławskiego, Hauke Bosaka 5
15 I (piątek) Sierakowskiego, Grottgera, Hauke Bosaka 4, 6
16 I (sobota) Piaskowa, Lelewela 1, 2, 3
18 I (poniedziałek) Czachowskiego, Lelewela 5
19 I (wtorek) Traugutta, Lelewela 7
20 I (środa) Miodowa, Kasztanowa, Dwernickiego 5
21 I (czwartek) Pastwiska, Kolorowa, Dwernickiego 6
22 I (piątek) Wiosenna, Romantyczna, Dwernickiego 7, 8, 9, 10
23 I (sobota) Al. Niepodległości, Pustowójtówny 1, 3

Na zakończenie tegorocznej Kolędy zapraszamy rodziny, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w spotkaniach w wyznaczonych terminach oraz przyjaciół i sympatyków spoza parafii, na Mszę Świętą w niedzielę 24 stycznia o godz. 12:30, która również będzie transmitowana na naszym Facebooku.

Do Ciebie, św. Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą, i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją i swoim potężnym wstawiennictwem i dopomóż nam w potrzebach naszych. Opatrznościowy Stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędu i zepsucia. Potężny Wybawco nasz, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkiej przeciwności. Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci – mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com