Home Jasełka w szkołach

Jasełka w szkołach

Jasełka w szkołach

Tradycyjnie katecheci wraz z uczniami w szkołach na niedługo przed świętami przygotowują przedstawienia świąteczne nazywane Jasełkami. W III LO młodzież pod kierunkiem ks. Karola i p. Justyny Magnowskiej Janickiej przygotowała Medialne Jasełka ukazujące narodzenie Jezusa od dziennikarskiej strony. Po co są święta Bożego Narodzenia? Czy Jezus który narodził się szopce jest nadal przez nas oczekiwany? – te i wiele innych pytań padło podczas występu młodych. W SP nr 13 mogliśmy zobaczyć eksplozję radości. Podczas piątkowego występu zaprezentował się szkolny chór po batutą p. Wojciecha Wąsali, zaś niesamowicie przemawiający Teatr Cieni przedstawiający sceny związane z Bożym Narodzeniem przygotowany przez uczniów z kl. 8 b pod kierunkiem ks. Karola stanowił bardzo głęboka refleksję nad tym czy w naszych rodzinach nadal rodzi się Bóg w te święta. Młodsi uczniowie przebrani za kolędników wraz z p. katechetką Lidią Mergalska oraz p. wicedyrektor Wiolettą Miller- Stępień z radością wyśpiewując Gore gwiazda Jezusowi zwiastowali nam przyjście Jezusa. Na akademii był obecny również ks. Proboszcz, który wszystkim młodym oraz nauczycielom życzył radosnych świąt Bożego Narodzenia. 

 

Author: Karol Kostecki

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com